טראמפ: מוכן לתקוף שוב בסוריה אם יהיה צורך

 | 
שינוי מדיניות?
התקיפה הראשונה של טראמפ בעת כהונתו כנשיא, הגבירה את המתח בין הממשל האמריקאי לזה הרוסי, עשויה להסתמן כשינוי מדיניות. נשיא ארה"ב הנכנס הסביר בפני הקונגרס את פעולת התקיפה בסוריה והבהיר כי הממשל האמריקאי מוכן לנקוט בצעדים נוספים במידה והמשטר שח אסד ישתמש בפעם נוספת בנשק כימי. 
התגובות בקשת הפוליטית והביטחונית בישראל לתקיפה האמריקאית תומכות בהגבלת משטר אסד. יורם כהן, לשעבר ראש השב"כ, אמר הבוקר: "יש דברים שחייבים לעשות. יש הבדל בין מה שישראל עושה לבין מה שהמעצמה הגדולה בעולם עושה".
יו"ר מרצ זהבה גלאון אמרה על התקיפה האמריקאית: "כשמתרחשים פשעים נגד האנושות, לעולם אסור לעמוד מנגד, וטוב עשה טראמפ כשהגיב והבהיר ששימוש בנשק כימי לא יעבור. המבחן שלו יהיה במידת המחויבות האמריקאית לסיום המלחמה בסוריה והגנה על אזרחים אפילו במחיר עימות עם רוסיה, ולא רק בתגובה למדיניות של אובמה אלא בגיבוש אסטרטגיה מדינית מול המעורבות של רוסיה בסוריה". 
 
"קשה להעריך מה תהיה המדיניות של טראמפ מול הפשעים שאסד מבצע בבני עמו. כרגע היא בסימן שלוף וזיגזג, הוא לא צפוי ולא גיבש עמדה ברורה ביחס לעובדה שחצי מיליון בני אדם נהרגו בסוריה בשש השנים האחרונות. היחס אליו יימדד כשיתברר האם מדובר בתקיפה חד פעמית רק כדי לסמן לאסד את גבולות הגזרה נגד שימוש בנשק כימי, או שטראמפ יפסיק לתת לאסד צ'ק פתוח".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה