ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

כלכלני אגוד בהתייחסות לארועי המאקרו של השבוע החולף

ניתוח שוק, צילום: Getty images Israel
כלכלני בנק אגוד, בראשות ראש תחום מחקר והאנליסטית הראשית אורלי אברהם, מתייחסים בסקירתם השבועית לשוק המניות ומציינים כי "השבוע החולף התנהל בתנודתיות בשווקים, זאת בין היתר בעקבות כישלונו של טראמפ להעביר את רפורמת הבריאות. כישלון זה גרם לחששות בשווקים באשר ליכולותיו של טראמפ להוציא אל הפועל רפורמות כלכליות שונות, דוגמת הפחתת מסים רוחבית, השקעות עתק בתשתיות וכן הקלות ברגולציה העסקית והפיננסית. כאשר מה ששינה את המגמה כלפי מעלה בשווקים היו נתוני מאקרו מעודדים שהתפרסמו השבוע, בעיקר מכיוונם של ארה"ב וגרמניה".
עוד מציינים באגוד כי "רוב המדדים העיקריים בחו"ל סיימו השבוע בטווח הירוק, ביניהן בולטות לחיוב ארה"ב (מדד הנאסד"ק עלה בכ- 1.3%) וגרמניה (מדד הדאקס עלה ב- 1.5%). מנגד, בשוק המקומי נרשמו ירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד ב- 1.66%, זאת בעיקר בשל מניית מיילן, 6% מהמדד, שהכבידה השבוע על המדד בכ-0.4%, וכן בשל מניות הבנקים, 25% מהמדד, שהכבידו על המדד בכ-0.6% נוספים. במגזר הסחורות, הנפט בלט לחיוב כאשר רשם עליה של כ-3.5%".
ביחס לשער השקל-דולר, באגוד מציינים כי "הדולר נחלש השבוע בכ-0.8%, בין היתר על רקע ביטול ההצבעה על תכנית ביטוח הבריאות החדשה של ממשל טראמפ והחשש לגבי חוסר יכולתו של טראמפ להעביר רפורמות נוספות בענייני מס, השקעה ותשתיות". באגוד מעריכים כי "בראייה ארוכת טווח, הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם. זאת בשל פערי הריביות, צפי להמשך העלאות ריבית בארה"ב, וחוזקה היחסי של הכלכלה האמריקאית מול שאר העולם". נקודת תמיכה קרובה לדולר עומדת על 3.55 שקל לדולר ורחוקה על 3.4 שקל לדולר, ונקודת ההתנגדות הקרובה לדולר עומדת על 3.65 שקל לדולר והרחוקה על 3.75 שקל לדולר". ביחס לשער הדולר-אירו מציינים באגוד כי "הדולר התחזק השבוע מול האירו בכ- 0.4%. ההיחלשות הקלה של האירו נובעת בין היתר על רקע תחילת ההליך הרשמי ליציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי וסעיף 50 שהופעל באופן רשמי. באגוד מעריכים כי "הדולר צפוי להתחזק מול האירו בטווח הקצר-הבינוני בשל פערי הריביות וצפי להמשך עלייה של הריבית בארה"ב במהלך 2017 (צפי לעוד 2 העלאות) אל מול צפי להשארת הריבית האפסית והמשך תוכנית ההרחבה הכמותית בגוש לפחות עד סוף שנת 2017, ע"פ דראגי. נקודת התמיכה לדולר עומדת על 1 דולר לאירו ונקודת ההתנגדות על  1.16 דולר לאירו".
באשר לתחזית האינפלציה, אומרים כלכלני אגוד כי "אנו מעדכנים מעט מעלה את תחזית האינפלציה לשנה קדימה מ- 0.2% ל- 0.3%. גם תחזית האינפלציה הצפויה של הבנק לשנת 2017 עודכנה מעלה מ- 0.6% ל- 0.7%".באשר לתיק המניות, אומרים בבנק אגוד כי "אנו ממליצים על חשיפה מנייתית בתיק מייצג של כ-22% ובתיק ספקולטיבי של כ-36%. בתמהיל המנייתי בתיק אנו ממליצים על חלוקה שווה בין ישראל לחו"ל. בהתייחס לחשיפה הגיאוגרפית בחו"ל אנו עדיין מעדיפים את החשיפה לארה"ב בשל התחזקות הכלכלה האמריקאית וצפי לעלייה הדרגתית ומדודה בקצב הריבית ע"פ הפד ומעדיפים השקעה בסקטורים: התעשייה, הפיננסים, הצריכה המחזורית והפארמה, כשהחלוקה הגיאוגרפית המומלצת בחו"ל היא: ארה"ב-65%, אירופה-18%, יפן-10%, אסיה ללא יפן-7%".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה