האיחוד האירופי צועד צעד קדימה לקראת בריטניה - מציע שיחות על תנאי המסחר

התנאים הראשונים של אירופה למסחר עם בריטניה שלאחר העזיבה נחשפים - הפוטסי מגיב בירידות של 0.5%
 |  (2)
העזיבה הגדולה
בהתאם לנאומה הדרמטי של רה"מ בריטניה בתחילת השבוע, בריטניה החלה  להחיש היום את תהליך יציאתה מהאיחוד האירופי. בתוך כך, נציגי האיחוד הודיע הבוקר באופן דרמאטי, כי יהיו מוכנים לשבת על שולחן הדיונים עם בריטניה ולדון על תנאי הסחר של היבשת אל מול האי, עוד בטרם יסוכמו התנאים הסופיים של ה"ברקזיט". 
נציין כי בניגוד לתחזיות מוקדמות, האיחוד האירופי (שמיוצג בעיקר על ידי גרמניה וצרפת) נוקט ביד רכה מאוד עם בריטניה. קרי, היבשת מבקשת בשלב זה מבריטניה, רק להראות התקדמות מספקת בשלב הראשון של המו"מ בינה לבין בריטניה, בכדי להתקדם לסבב הדיונים השני. מדובר ב"גישה מדורג" בה נוקט האיחוד בכדי להקטין את ההשלכות האפשריות לתהליך העזיבה. 
נזכיר כי בנאומה של תרזה מאיי מתחילת השבוע, היא הפעילה ספירה לאחור של שנתיים עד יציאת בריטניה מהאיחוד. בד בבד, נציגי האיחוד הגיש לממשלה הבריטית טויטת דרישות בנוגע לעזיבתה ומה התנאים הנאותים מבחינתם: הראשון הוא כי על בריטניה לקבל את כל חובות האיחוד כמו תרומות לתקציב היבשת ופיקוח משפטי עד לעזיבתה אי שם בתחילת 2019. בתמורה לכך הסכמי הסחר עם היבשת לא יפגעו. 
אם בריטניה תבקש להישרק חלק מהשוק המאוחד של אירופה, היא תצטרף לכבד את כלל  "ארבע החרויות", שמשמעותן החשובה ביותר בעידננו היא קבלת הגירה חופשית.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  Teresa dismayed (ל"ת)
  Lord Kuku 31/03/2017 21:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  יחס אירו/דולר חיובי, איך %עליית דולר גבוה מ%עליית אירו? (ל"ת)
  ? 31/03/2017 14:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור