ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

שוק המניות בסין במתח - אלו הדיווחים שיכולים להצית ראלי או להפיל את השווקים

סין, צילום: Getty images Israel
בשבוע הבא ידווחו הבנקים הגדולים בסין את הדו"חות שלהם לרבעון האחרון של שנת 2016 ובכך יסכמו את השנה כולה. הבנקים ירכזו עניין כללי במזרח ובמערב כאחד מאחר וחמשת הבנקים הגדולים הציגו שלושה רבעונים רצופים בהם שולי הרווח שלהם מצטמצמים בעוד שיעור ההלוואות ה"רעות" גדלים. אם כי לראשונה מזה כמעט שנה, אנליסטים מאמינים כי השוק המוניטארי בסין עומד בפני שינוי מומנטום. 
על פי הסטטיסטיקה של מערכת הרגולציה הבנקאית בסין שפורסמה בחודש שעבר, הירידה בהלוואות רעות (NPL - non profit loans), צפויה לתמוך בשיפור הרווחיות של הבנקים. סך ההלוואות הרעות של הבנקים המסחריים בסין עומד על שיעור של 1.72%. למרות המומנטום השלילי, מדובר בשיעור "נורמלי" יחסית למדינות המערב. בגרמניה למשל, שיעור ה-NPL עומד על 2.3%, בארה"ב הוא עומד על 1.5%. 
הבנקים שיתחילו את פרסום התוצאות לרבעון הרביעי ולשנת 2016 באופן כולל בשבוע הבא הם אגריקולצ'ר בנק אוף צ'יינה (הבנק הסיני לחקלאות) ובנק אוף קומיוניקיישנס (הבנק לתקשורת). צ'יינה קונסטרקשיין בנק (הבנק הסיני לתשתיות) ואינדסטריאל וקומרשל בנק אוף צ'יינה (הבנק לתעשייה ומסחר של סין) ידווחו בהמשך השבוע. בנק אוף צ'יינה יסגור את הדייוחים לקראת סופ"ש. 
הבנקים בסין נמנים מבין הבנקים הגדולים בעולם על פי שווי נכסים. על פי ה-S&P גלובל מרקט, ארבעת המקומות הראשונים בדירוג העולמי שייכים לבנקים מסין. הבנק לתעשייה ומסחר של סין הינו הגדול ביותר עם נכסים בשווי של 3.42 טריליון דולר נכון לסוף שנת 2015. 
למרות גודלם, על פי פיטצ', שולי הרווח בהלוואות של הבנקים (NIM) בסין, ימשיך לרדת בשנה הנוכחית ולהקטין את הרווחים של הבנקים. בכל הנוגע לרגולציה, סין ממשיכה ליישר קו עם עולם ההשקעות הפיננסי. נגיד הבנק המרכזי בסין פרסם לפני שבועיים (10.3.17) כי הבנק יגביר את הרגולציה ובקרת הסיכונים במדינה, בכל הנוגע לניהול השקעות ונכסים במדינה.
ג'ואו צ'יאושואן, נגיד הבנק העממי של סין (PBOC),טען כי החלטת הבנק נעשתה בתיאום הממשלה ונעשתה ברקע לכך שקיימים אי סדרים בענף ניהול ההשקעות. דבריו נאמרו במסיבת עיתונאים בסוף הפגישה השנתית של הפרלמנט בבייג'ינג. רגולציה משתפרת על הבנקים אמורה לשפר את ביצועי הבנק ולהקטין את ההלוואות הרעות, אך בד בבד, להקטין את כמות ההלוואות הניתנת.  
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה