אמזון ממשיכה להתרחב מחוץ לארה"ב - תשקיע הון עתק בהודו

 | 
שווקים מתפתחים
האם אמזון מצאה את מנוע הכנסות חדש? ענקית הקמעונאות האינטרנטית מבקשת למכור מוצרים ומצרכים יומיומיים בהודו. כך שני פקידי ממשל מתת היבשת דיווחו הערב לוול סטריט ג'ורנל כחלק מרצון החברה להגביר את המכירות במדינה.
מנהלי החברה באמזון (סימול: AMZN) הגישו מכבר אישור ממשרד המסחר של הודו להשקיע 500 מיליון דולר במיזם החדש. אמזון תבקש לנצל את הורדת הרגולציה שנערכה בשנה האחרונה בהודו כחלק מרצון למשוך חברות זרות אל תוך המדינה. אמזון תחפוץ  לספק מוצרי מזון מקומיים כגון פירות, ירקות ומצרכי מזון בסיסיים אחרים, על פי אחד הפקידים.
"אנו שמחים על המשך המאמצים של ממשלת הודו לעודד השקעות זרות ולהבטיח מערכת אספקת מזון חזקה", כך פרסמה דוברת אמזון. "חיפשנו אישור להשקיע במדינה והשותפות עם הממשל וחזונו היא טבעית". אמזון סירבה להרחיב מהי גובה ההשקעה אותה היא מבקשת להשקיע. 
אמזון כבר לקחה לה למטרה להתפשט אל עבר שווקים בולטים מחוץ לארה"ב. המערך הלוגיסטי של החברה משקיע 5 מיליארד דולר בכדי להגדיל את הכנסותיה בהודו. בתוך כך החברה מציגה עלייה מתמדת בכמות המכירות במדינה, למרות התחרות המקומית. 
נזכיר כי על פי הדו"ח האחרון של אמזון, נראה כי היא חייבת להמשיך ולהתרחב. זאת לאור העובדה שהחברה הציגה דו"ח מעורב. בשורה התחתונה החברה הרוויחה 1.54 דולר למניה, לעומת צפי של השוק לרווח נקי של 1.34 דולר. הכנסות החברה נמוכות מהצפי ומסתכמות ב-43.7 מיליארד דולר, לעומת צפי השוק של 44.7 מיליארד ד'. צפי ההכנסות העתידי של אמזון לרבעון הקרוב הוא 35.95 מיליארד דולר ותואם את צפי השוק.  
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה