הבנק הבריטי RBS פרסם את הדו"ח השנתי והציג הפסדים עצומים

 | 
משבר הבנקים באירופה
רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS), אחד מהבנקים "ארבעת הגדולים" של בריטניה, פרסם הבוקר את התוצאות שלו לרבעון האחרון של שנת 2016. הבנק הציג תמונה לא מחמיאה בה סגר את השנה התשיעית ברציפות עם הפסד נקי. 
ההפסד הנקי של הבנק בשנה החולפת הגיע לכדי 6.95 מיליארד פאונד (שהינם 8.72 מיליארד דולר) שנרשם ברקע לתשלום חד פעמי של הוצאות משפטיות בסך של 5.9 מיליארד פאונד. 
לקראת 2018, הבנק מבקש לתכנן קיצוץ בהוצאות של 750 מיליון פאונד. הנהלת הבנק אף חוזה בשנה הבאה את עצירת הרצף האומלל של הפסדים והצגת רווחים לראשונה מאז 2007. ניתן להניח כי המשקיעים, בכדי להתיישר לדעת החברה ירצו לראות התייצבות הפסדים כבר בשנה הנוכחית.
נציין כי יחס ההון העצמי לנכסים מסוכנים של RBS הינו 13.4%. כלומר הבנק נמצא במצב בטוח יחסית. דרישות באזל שלוש דורשות יחס CET מינימאלי של 4.5% מהבנקים. הכנסתו של RBS הגיעה לכדי 12.3 מיליארד פאונד. 
כך או כך יהיה מעניין לראות את ההתנהלות של הבנק הבריטי לאור התקרבות מהלך הברקזיט. נזכיר כי הבנקים הבריטים הם אלה ששילמו את המחיר הכבד ביותר לאחר הידיעה על ההחלטה של בריטניה לעזוב את האיחוד במשאל עם. מניית רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) נפלה ב-43% בשני ימי המסחר שאחרי הצבעת הברקזיט.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה