חוק ה"אימייל" הצרפתי נכנס אתמול לתוקף - מה כולל החוק?

 |  (1)
הרפובליקה מחוקקת
בצרפת מנסים לשנות את החוקים. אתמול נכנס רשמית חוק העבודה החדש שמעניק לעובדים את "הזכות להתנתק" מדוא"ל, מסמארטפונים ושאר אמצעים אלקטרונים שיכולים לקשר ולמשוך אותם לעבודתם, לאחר שעות העבודה המוכרזות שלהם. 
משרד העבודה הצרפתי פרסם כי "צעדים אלה נועדו להבטיח את כיבוד תקופת המנוחה של העובד ולהבטיח את האיזון בין העבודה והמשפחה, חיי המקצועיים והאישיים".
החוק דורש מחברות בעלות 50 עובדים או יותר, לנהל משא ומתן על האפשרות ליצור עמם קשר מחוץ לשעות המשרד. על החברות נתונה חובה זו להסדיר את השימוש מיילים כדי להבטיח לעובדים לקבל הפסקה מעבודתם בחייהם הפרטיים. אם ההנהלה וצוות העובדים לא יכולים להסכים על כללים חדשים, המשרד יפרסם הגדרה מובנית מתי העובדים יכולים לכבות את הקשר עם המשרד.
החוק הוא תוצאה של מאבק מתמשך מצד האיגודים הצרפתיים. לטענתם האמצעים של הטכנולוגיות הדיגיטליות יצרו "עומס אדיר של עבודה לא מוצהרת" שמכריח את העובדים לעבוד מחוץ לשעות עבודה בשבוע טיפוסי.
כמה חברות צרפתיות כבר מיישמות את כלל האיסור בשימוש במכשירים לעבודתם לאחר שעות העבודה. חברות מסוימות החלו אף לסגור במשך הלילה את מערכות הדוא"ל שלהם לחלוטין.
הממשלה מבחינתה מצדדת בחוק לאור מחקר שנערך לאחרונה על ידי חברת הייעוץ El?as שמראה שקצת יותר משליש מאנשי מקצוע משתמשים במחשבים וטלפונים לעבודתם מחוץ לשעות העבודה. נזכיר כי בצרפת מאז שנות האלפיים קיים חוק שבוע העבודה בסך של 35 שעות בלבד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שיפסיקו לדבר בטלפון בשעות העבודה (ל"ת)
  Lavironen 04/01/2017 04:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור