ממשלת איטליה אישרה הזרקה של הון לבנק העתיק בעולם - מניית הבנק צוללת

 | 
צרות בסקטור
הפרלמנט האיטלקי אישר היום את בקשת הממשלה להלוות 20 מיליארד אירו בכדי להזרים הון את בנקים במדינה כחלק מתוכנית חילוץ וחיזוק סקטור הבנקאות המקומי. זאת ברקע לפרסומים על כך שהבנק מונטה פאשי דה סיינה, שהינו הבנק הותיק בעולם קרוב מאוד לתהום כלכלית. 
קרן החילוץ (בשווי של 20 מיליארד יורו) תשמש בכדי להבטיח נזילות במערכת הבנקאית ותתמוך בכמה מהמלווים הגדולים במדינה. נציין כי הבנקים האיטלקיים ידועים ביבשת כבעלי אחוז גבוה של הלוואות בסיכון. 
בנק מונטה פאשי דה סיינה שבהווה מרכז את מירב העניין בסקטור הודיע היום כי בתוך ארבעה חודשים לא ישאר לו כסף נזיל. מדובר בשינוי תחזית של הבנק  השלישי בגודלו באיטליה, לאחר שזה חזה כי נותרו לו עוד 11 חודשים (מהיום) עד סיום הכסף הנזיל. נציין כי האחרון כבר הוזהר על ידי הבנק המרכזי באירופה על כך שעליו לגייס 5 מיליארד יורו עד סוף החודש הנוכחי או שהבנק המרכזי יחל תהליכים רגולטוריים כנגדו. 
עד כה הבנק האיטלקי רחוק מהיכולת לגייס 5 מיליארד דולר בכדי לענות על ציפיות הבנק המרכזי. בפער הזה, ממשלת איטליה תבקש לפעול. אם כי אנליסטים רבים טוענים כי 20 מיליארד דולר הינו סכום שלא יצליח לאזן את רמת החובות המסופקים של סקטור הבנקאות האיטלקי. 
מניות הבנקים באירופה נסחרות היום ברקע לחדשות אלו במומנטום שלילי. מדד ה-STOXX 600 BANKS רושם ירידה של עד 0.5% בשעות אלו. מניית בנק פאשי דה סיינה נופלת 8%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה