המדד שצפוי להציג ראלי של 14% - בגלל 'אפקט טראמפ'

 | 
אופטימים
עלייתו של טראמפ לשלטון צפויה לדחוף את שוק המניות היפני לראלי בשנת 2017, כך אומרים היום בנומרה בנק. להערכתם, תכנית ההרחבה פיסקלית של טראמפ שתדחוף את הבנייה והתשתיות קדימה - צפויה להטיב עם החברות ביפן, וגם עם מדד המניות היפני.
בנומרה מספקים מחיר יעד של 20,500 נקודות למדד הניקיי היפני בסוף השנה הבאה. מדובר למעשה באפסייד של 14% לעומת רמת הסגירה הבוקר. כדי לשקף את תנועות ההון לשוק המניות היפני, נציין כי בין ה-7 לנובמבר לבין ה-18 לנובמבר היקף הרכישות בשוק המניות היפני על ידי משקיעים זרים עלה ב-8 מיליארד דולר, כך לפיJapan Exchange Groupe.
בנומרה מצפים כעת כי חולשת הין היפני צפויה להימשך ולהטיב עם החברות היפניות. מאז ניצחונו של טראמפ הין נחלש ב-6% מול הדולר, (ללא העלייה היום). עם זאת נזכיר כי רק הבוקר הדולר נפל בכ-1% מול הין.
נזכיר כי יפן הציגה הפתעה בשיעור הצמיחה ברבעון השלישי, עם עלייה של 0.5% בתוצר ל-2.2% במונחים שנתיים, מעל הצפי של 0.8%. הסחר חוץ הוביל לנתון המרשים שכן, תרם 1.6% כתוצאה מעלייה בייצוא, וזאת למרות התחזקות הין.
יניב חברון, אקסלנס: "כאשר המלצנו בספטמבר על פתיחת פוזיציית שורט על היין ולונג על הניקיי, אמרנו שהיחלשות היין תגיע מארה"ב, וממדיניות הפד בפרט יחד עם הציפיות להעלאת ריבית שיווצרו במהלך התקופה ועד אמצע דצמבר, כל אלה גורמים שלוחצים על הדולר. זה אכן קרה אבל "אפקט טראמפ" הוא זה שעשה את רוב העבודה ונתן רוח גבית לדולר וכפועל יוצא, להיחלשות היין. אנחנו מאמינים כי קיים עוד פוטנציאל להיחלשות המטבע היפני, ולהמשך הביצוע המרשים בניקיי. אנו מאמינים כי זה ימשיך לקרות ככל שנתקדם למועד העלאת הריבית בארה"ב וככל שטראמפ ימשיך למנות את אנשי הצוות שלו ויראה רציני בכוונות המדיניות שלו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה