כמו אל על רק בענק: 876 טיסות לופטהנזה שתוכננו להיום בוטלו - הנה הסיבה

שיבושים קשים בלוח הטיסות של ענקית התעופה הגרמנית ואלו צפויים להימשך גם מחר
 |  (1)
שוק התעופה
בזמן שחברת התעופה המקומית אל על מתקיימים שיבושים קשים בלוח הטיסות ותוך קצת יותר משבוע בוטלו 10 טיסות, בענקית התעופה הגרמנית לופטהנזה קורה מצב דומה, רק בגדול. 876 טיסות מתוך 3,000 הטיסות שהיו מתוכננות להיום בוטלו, וזאת בשל שביתה של ועד הטייסים. כמו כאן, גם בלופטהנזה הסכסוך הוא על שכר הטייסים ובעניין זה נציין כי השביתה היום שתימשך גם מחר, היא השביתה ה-14 במספר של ועדת הטייסים מ-2014.
ועד טייסי לופטהנזה בגרמניה שמונה 5,400 טייסים (סביב פי 10 ממספר טייסי אל על) דורש העלאת שכר שנתית של 3.7% בחמש השנים שמתחילות ב-2012. הנהלת החברה מוכנה להעלאת שכר שנתית של 2.5% ב-6 עד 2019. נציין כי במשך סכסוך העבודה בין הטייסים להנהלה שכר הטייסים הוקפא וכעת הדרישה היא על העלאה רטרואקטיבית.
כרגע המצב הוא של פיצוץ השיחות. בהנהלת לופטהנזה טוענים כי למרות רווחי השיא ב-2015 ברקע לירידת מחיר הנפט, התחרות בענף היא קשה ולחברה אין ברירה אלא להקטין הוצאות. בוועדת הטייסים לא ממש קונים את הסיפור וטוענים כי בזמן שהחברה הרוויחה מיליארדים, שכרם עמד ללא שינוי ואף נשחק לאור האינפלציה. 
בתחילה השביתה תכוננה ל-24 שעות אל אתמול ועד הטייסים החליט להחריף את המצב והודיע כי השביתה תימשך יומיים שלמים. בלופטהנזה הודיעו כי עלות השביתה צפויה להסתכם ב-7-9 מיליון אירו.  
נציין כי הדרך של אל על להתמודד עם ביטולי הטיסות היא החכרה של מטוסים זרים (החכרה רטובה, כלומר מטוסים עם צוות). כך מצליחה אל על להימנע באופן חלקי מביטולי טיסות. העניין הוא שלהחכרה הרטובה יש עלות גבוהה, והדבר השתקף אתמול בדו"חות החברה.  
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שכר פה ושכר שם
  מעניין מאוד 23/11/2016 13:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעניין לדעת מה שכרו הממוצע של טייס גרמני למול המקביל הישראלי
  סגור