זה המטבע שנפל הלילה ב-5% ברקע להאשמות שחיתות

 |  (1)
סוחר, צילום: Getty images Israel
אחרי הדחת הנשיאה בהאשמת שחיתות במאי האחרון ברזיל מתמודדת כעת עם גרורות מכבידות של אותה פרשה. בעוד שהמשקיעים תולים תקווה גדולה במחליפה של רוסוף, מישל טמר, שיוצא את הכלכלה מהמיתון העמוק, היום דווח על האשמות כנגדו בטענה לשוחד. הדיווח הלילה הפיל את המטבע הברזילאי בעד 5.7% במהלך המסחר (שסגר בירידות של 4.5%), ואת מדד המניות המוביל ביותר מ-3%, וזאת לאחר ראלי אדיר של כ-70% מתחילת השנה.
ממשלת ברזיל שלאחר הדחת רוסוף מנסה לצאת מהשפל על ידי רפורמה פיסקאלית ונתמכת ע"י שיפור מחירי חומרי הגלם והאנרגיה, אך קיים קושי לאשר את הצעדים בפרלמנט. לאחר הדחת רוסוף השוק תלה תקווה בטמר, מחליפה של רוסוף. עם זאת, במסגרת דיוני פרשת השחיתות בבית המשפט העליון, עורכי דינה של רוסוף הגישו מסמכים שלטענתם מוכיחים כי טמר לקח שוחד בהיקף של 1 מיליון ריאל (295 אלף דולר) ממנכ"ל חברת הבנייה Andrade Gutierrez שהעיד במשפט של רוסוף.
נזכיר כי טמר היה סגנה של רוסוף, שנמצאה אשמה בהעברת כספים מהתקציב שלא כחוק ושהודחה סופית באוגוסט האחרון. חילופי השלטון הציתו אופטימיות בשוק שטמר יטפל בגרעון הפיסקלי, מה שיאפשר לבנק המרכזי להוריד את הריבית החונקת שעומדת כיום על 14%.
בבית המשפט בברזיל עומדת המחלוקת האם רוסוף השתמשה בתרומות בלתי חוקיות במהלך הקמפיין ב-2014, אז נבחרה מחדש למפלגת הפועלים (PT). הממצאים עשויים להביא למצב בו חלק מהאשמות יופנו גם נגד טמר, שלבסוף עשוי למצוא את עצמו בחוץ.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גם ירד היום שלג בגרינלנד,אבל זה לא מעניין אף אחד. (ל"ת)
  בא 11/11/2016 08:23
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור