מניית HSBC מזנקת ביותר מ-4.5% אחרי הדו"חות

 | 
בנק השקעות HSBC, צילום: יונתן גורודישר
בעוד הכלכלה הגלובלית עומדת בפני ארוע בינארי (הבחירות בארה"ב), המערכת הבנקאית באירופה שממשיכה לעורר עניין, יכולה לנשום מעט לרווחה הבוקר. בנק ההשקעות הבריטי HSBC דיווח היום על תוצאות הרבעון השלישי של השנה. בשורה התחתונה הבנק רשם רווח נמוך מהצפוי אבל חוזקו הפיננסי של הבנק מקבל דחיפה משמעותית, (על כך בהמשך). 
הרווח (לפני מס) צנח ב-86% ל-843 מיליון דולר ברבעון השלישי לעומת רווח של 6.1 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. מדובר בנתון נמוך משמעותית מממוצע תחזיות האנליסטים לרווח של 2.45 מיליארד דולר ברבעון. בתוך כך, הבנק רשם הפסד של 1.7 מיליארד דולר כתוצאה ממכירת החטיבה הברזילאית.
עם זאת, הבנק הציג עלייה חזקה ביחס הון ליבה ל-13.9% לעומת 12.1% בסוף יוני, ולעומת 11.9% בסוף 2015. הנתון היום תורם באופן משמעותי לחוזקו של הבנק כך שיוכל לשמר את מדיניות חלוקת הדיבידנד בשנה הבאה למרות הירידה ברווחים.
מניית HSCB (סימול: HSBA) מזנקת ביותר מ-4.5% בלונדון. ומניית HSBC בהונג קונג מזנקת בכ-3% לעומת עלייה של 0.7% במדד המניות המוביל (האנס סאנג).
עם זאת, לא הכל ורוד. נזכיר כי אתמול דווח שהפרקליטות בצרפת ממליצה להעמיד לדין פלילי את HSBC בחשד לסיוע ללקוחות להתחמק מתשלום מסים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה