נעילה מעורבת באסיה: הניקיי עלה 0.63%, בורסת שנחאי השילה 0.23%

 | 
המזרח הרחוק
יום המסחר האחרון לשבוע באסיה ננעל במגמה מעורבת, זאת לאחר הסגירה החלשה אמש בוול סטריט כאשר הנאסד"ק השיל 0.7%.  ברקע למסחר, מספר נתוני מאקרו מיפן דחפו מעלה את מדד הניקיי (פרטים בהמשך הכתבה).
מדד הניקיי עלה 0.63%, בורסת שנחאי השילה 0.23%, ומדד ההאנג סנג איבד 0.77%.
מיכאל מק'רתי, אסטרטג שוק ראשי בחברת CMC Markets אמר כי "מחזורי המסחר הגבוהים באסיה מצביעים על כך שהמעבר מאגרות החוב למניות נמשך". עוד הוסיף מק'רתי כי "תשואות האג"ח עולות ברחבי אסיה, בתגובה להמשך המכירות שהתחזקו לאחר ההפתעה בנתוני התמ"ג בריטניה וארה"ב, כאשר חלק מהתמורה ממכירות אלו מגיע למניות".
תשואות האג"ח ברחבי העולם עלו במהלך היממה האחרונה בעקבות ההפתעה בנתוני התמ"ג בבריטניה, ולאחר הערות מהבנק המרכזי של יפן שאמר כי ייתכן והוא לא יגדיל את תוכנית ההרחבה הכמותית שלו.
לפנות בוקר התפרסמו ביפן מספר נתוני מאקרו שהכו את התחזיות, ביניהם ניתן לראות את הוצאות משקי הבית השנתי לחודש ספטמבר שירד 2.1% לעומת צפי לירידה של 3%, כאשר הוצאות משקי הבית החודשי לספטמבר עלו 2.8% לעומת צפי הכלכלנים לעליה של 0.6% בלבד. בנוסף לכך, מדד המחירים לצרכן בטוקיו רשם ירידה של 0.4% לעומת צפי לירידה של 0.5%, כאשר שיעור האבטלה במדינה ירד בספטמבר ל-3% לעומת הערכות של 3.1%.
בגזרת המט"ח, מטבע היין היפני נסחר הבוקר בירידה קלה של כ-0.1% מול כל המטבעות המובילים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה