בנק אגוד מעדכן את תחזית האינפלציה לשנת 2016 בעקבות הסכם אופ"ק

 | 
ניתוח שוק, צילום: Getty images Israel
בנק אגוד מעדכן בסקירתו השבועית את תחזית האינפלציה ומעריך כי "המדד בשנת 2016 יסתכם בעלייה של 0.2% (לעומת 0% בסקירה הקודמת), כאשר מדד חודש נובמבר התעדכן ממינוס 0.2% ל-0%.  וכן, שהמדד לשנה הקרובה יעלה ב-0.9% (לעומת 0.7% בסקירה הקודמת)".
באגוד עדכנו את תחזית האינפלציה "בעקבות עלייה חדה של כ-4% במחירי הנפט בשבוע החולף שחלה לאחר הדיווח שמדינות אופ"ק הצליחו לגבש נוסחה להסכם לצמצום תפוקת הנפט. על-פי הדיווח, הקרטל צפוי להחליט על מכסות תפוקה לכל מדינה ומדינה בפגישה הרשמית הבאה של הארגון שתתקיים בחודש נובמבר". באגוד מסבירים כי "מחירי הנפט עלו בשיעור חד גם בשל העובדה שרמת מלאי הנפט בארה"ב נמצאת במגמת ירידה בחודש האחרון".
עוד מעריכים בבנק אגוד כי "בשל רמת הריביות האפסיות בארץ ובעולם וצפי להעלאת ריבית בקצב מתון בשנה הקרובה בארה"ב (על-פי תחזית הפד') בשל חוזקה היחסי של הכלכלה האמריקאית, הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני וביניהם גם מול השקל, אם כי באופן מתון". נקודת תמיכה לדולר נמצאת ב-3.75 שקל לדולר ונקודת התנגדות נמצאת ב-4.0 שקל לדולר. כמו-כן, מעריכים באגוד כי "הדולר צפוי להתחזק מול האירו בטווח הקצר-בינוני בשל צפי לעלייה מתונה של הריבית בארה"ב בשנה הקרובה אל מול צפי להמשך ההרחבה הכמותית באירופה והשארת הריבית האפסית בגוש או נמוך מכך לאורך זמן".
באגוד ממליצים על "חלוקה שווה בין ישראל לחו"ל תוך העדפה להשקעה סקטוריאלית לסקטורים מובילים המתאימים לתקופה זו תוך "תיבול" התיק בבחירה סלקטיבית של מניות. מבחינת החשיפה הכללית לאפיק המנייתי אנו ממליצים בתיק המייצג על 18% ובתיק הספקולטיבי על 32%. האפיק צפוי להמשיך ליהנות מרמת הריביות הנמוכה בעולם ולהוות אלטרנטיבת השקעה מעניינת כחלק מהתיק בהתאם לאהבת הסיכון. בהתייחס לחלוקה הגיאוגרפית בחו"ל אנו מעדיפים את החשיפה לארה"ב, המובילה מבין הכלכלות המפותחות, בחלוקה של ארה"ב- 70%, אירופה- 15%, יפן- 8%, אסיה ללא יפן- 7%". עוד ממליצים באגוד על "השקעה במניות גלובאליות בעלות תזרימי מזומנים יציבים ולהיחשף לדולר גם באמצעות האפיק המנייתי".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה