דיבורים על הקפאה? זה מה שיקבע את מחיר הנפט ע"פ אופ"ק

הנוזל השחור
קרטל אופ"ק סיפק היום דעה משלו בנוגע לסערת הריבית שמתחוללת בימים האחרונים בארה"ב. על פי הדו"ח החודשי האחרון של הארגון, להתנהלות הבנקים המרכזיים בכלל ושל האמריקני בפרט תהא השפעה מכרעת על מגזר האנרגיה העולמי. 
לטענת הארגון, הצמיחה הכלכלית המדודה תמשך לכל אורך שנת 2016 וגם צפויה לאפיין את שנת 2017. בתוך כך, ההחלטות הפוליטיות ופעולות הבנקים המרכזיים יהיו חשובים באופן ניכר. 
כך כתב אופ"ק בדו"ח: "הריביות הנמוכות כבר ממילא ברוב הכלכלות הגדולות והאפקטיביות של תמריצים מוניטריים לשווקים פחתה - לפחות ברוב בשווקים. ההחלטות של הבנק המרכזי האמריקני תמשיך להשפיע על מחיר הנפט". נזכיר כי הבנק המרכזי האמריקני יפגש ב-20/21 לספטמבר לקבוע את הריבית לחודש הקרוב. 
ומה בנוגע לצמצום תפוקה? היצע הנפט צפוי להמשיך לעלות גם בשנה הבאה, כך לפי הערכה שסיפק היום ארגון אופ"ק שצופה כי קצב הפקת הנפט מצד המפיקות שלא חברות בארגון במחצית השנייה של 2016 צפוי לעלות על זה שהופק במחצית הראשונה. ולגבי ההמשך? אופ"ק צופה עלייה של 200 אלף חביות ביום בשנת 2017, וזאת בניגוד לתחזית קודמת לירידה של 150 אלף חביות ביום. ?מחיר הנפט מגיב בירידה של 2% מתחת לרמה של 45 דולרים. 
הצפת השוק הצפויה מתעלמת מהדיבורים על הקפאת תפוקה כפי שהכריזו סעודיה ורוסיה בפסגת G-20. הפקת הנפט מצד המפיקות החברות באופ"ק ירד אמנם באוגוסט אבל ממשיך להיות בשיא. באוגוסט האחרון הפקת הנפט של אופ"ק ירדה ב-23 אלף חביות ביום  לעומת יולי ל-33.24 מיליון חביות ביום. רק נזכיר כי הרמה שנרשמה ביולי היתה רמת שיא שלא נראה מאז 2008.
בתוך כך, אופ"ק סיפקה הערכה לצד הביקוש מהמפיקות באופ"ק, וזה צפוי לרדת ל-32.48 מיליון חביות ליום, לעומת 33.01 מיליון חביות ביום בממוצע כפי שניתן בתחזית הקודמת.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  בקיצור תקנו את מי שמרוויח מנפט זול. ביקוש נמוך והצפה
  השתגעו שם 12/09/2016 23:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה אומרים לכם: הביקוש יהיה נמוך מהיום נציף את השוק במקביל בהרבה יותר נפט בקיצור מי שמרוויח מנפט זול - ירוויח הרבה יותר ויש לזה לדעתי הסבר סעודיה רוצה לרסק את איראן שתרוויח מעליית מחירי הנפט ותפנה את הכסף לטרור ויש לסעודיה הרבה רזרבות להפסיד. תעשיית פצלי הנפט תרים ראש במחירים של מעל 60 דולר לחבית. בקיצור מי שמספר לכם על זינוקים במחירי הנפט תגידו לו ללכת לישון - אולי בעוד 3 שנים
  סגור
 • 2.
  המשמעות היא אחת מכה קשה לסוחרים בבורסה ו.......
  הכי ותיק 38 12/09/2016 20:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאנליסטים שלא מבינים דבר אך מפרסמים כתבות וגורמים נזק לציבור
  סגור
 • 1.
  תגובה של מושחתים
  קרטל הנפט 12/09/2016 20:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זורק האשמות על הבנקים המרכזיים כאלו ששכחנו איך סחט הקרטל את העולם ב 120 דולר לחבית , דבר שהביא לו רווחים אסטרונומים על חשבון כלכלות העולם ורווחת אזרחיהם . קרטל מושחת שמונע תחרות ולא מסוגל אפילו לנווט את הייצור וההפקה בהתאם לדרישות ולצרכים . רק אלו סיבות טובות להרים את הריבית ולהמשיך ביתר עוז לפתח תחליפי אנרגיות לנפט !!!!!!!!!!!
  סגור