כלכלני אגוד מתייחסים לנתונים מארה"ב וממשיכים להמליץ על "מימוש בסקטורים הרגישים לריבית, בהם נדל"ן מניב"

 |  (1)
סקירת מאקרו
בנק אגוד מעריך בסקירתו השבועית, כי "בשל רמת הריביות בעולם וחוזקה היחסי של הכלכלה האמריקנית, הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני וביניהם גם מול השקל. אם כי במידה שייחתמו בעתיד עסקאות מהותיות בענף הגז והנפט בין ישראל למדינות אחרות אז השקל עשוי להתחזק מול הדולר. נקודת תמיכה לדולר נמצאת ב-3.75 שקל לדולר ונקודת התנגדות נמצאת ב-4.0 שקל לדולר". בנוסף מעריכים באגוד כי "הדולר צפוי להתחזק מול האירו בטווח הקצר-בינוני".
כלכלני אגוד התייחסו למספר נתוני מאקרו של כלכלת ארה"ב בסקירתם: "נתוני התעסוקה היו נמוכים מהצפי אם כי הם עדיין בסביבה חיובית ותומכת, תוספת המשרות במגזר הלא חקלאי לחודש אוגוסט הסתכמה ב-151 א' משרות מול צפי לתוספת של 180 א' משרות. נתון חודש קודם עודכן מעלה מתוספת של 255 א' משרות ל- 275 א' משרות. צמיחה פרמננטית מצריכה תוספת של כ- 200 אלף משרות. ב-12 חודשים אחרונים ממוצע תוספת המשרות עומד על כ-200 א', בשלושת החודשים האחרונים הממוצע עומד על כ-230 א'. מדד מנהלי הרכש במגזר היצרני בחודש אוגוסט ירד מרמה של 52.6 וחצה מטה את רף ה- 50 לרמה של 49.4, רמה המשקפת התכווצות, הזמנות מפעלים לחודש יולי עלו ב- 1.9%, הזמנות מוצרים ברי קיימא לחודש יולי עלו ב- 4.4%, בהתאם לצפי. כאמור חלה ירידה בציפיות השוק להעלאת ריבית בספטמבר ההסתברות עומדת כיום על 22% לחודש ספטמבר, ע"פ בלומברג אל מול הסתברות של 36% בשבוע שעבר".
עוד מעריכים בבנק אגוד כי "רמת הריביות המוניטאריות הנמוכה בעולם ממשיכה לתמוך בשוקי המניות לטווח הארוך, אם כי גברו לאחרונה הסיכויים להעלאת ריבית בארה"ב עוד השנה. יחד עם זאת, רמת הריביות צפויות להיוותר נמוכות בטווח הבינוני-ארוך, מה שממשיך לתמוך באפיק המנייתי כאמור. בנוסף, "אנחנו ממשיכים להמליץ לשקול צמצום חשיפה או מימוש רווחים בסקטורים הרגישים להעלאת ריבית, בהם נדל"ן מניב, תשתיות, צריכה בסיסית ומניות דיבידנד". עם זאת, הם מדגישים כי "יש מקום לאחזקה מסוימת בסקטורים אלה, כחלק דפנסיבי בתיק".
עוד ממליץ אגוד "להגדיל אחזקה של אג"ח חו"ל בתיק הספקולטיבי מ-12% ל-15% לגיוון התיק בחברות גדולות ומעניינות להשקעה (שיכולה להיעשות באופן ישיר או דרך תעודות הסל CIU  ו-VCSH) תוך העדפה לקבלת תשואות מעניינות יותר מבישראל,  ולהוריד אחזקה של אג"ח קונצרני בארץ מ-32% ל-30% עם חלוקה שווה בין צמוד לשקלי".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זה זמן מעולה לרכישת מטבע זר
  שוסטק 09/09/2016 13:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שתהיה שבת שלום!!
  סגור