ג'י.פי מורגן מסביר: מדוע ההשקעה בבריטניה עדיפה למרות ה'ברקזיט'

 |  (1)
Brexit, צילום: Getty Images Israel
כמעט חודשיים עברו מאז משאל העם הדרמטי בבריטניה שהצביע על גירושים מהאיחוד האירופי, ובינתיים אף אחד לא הניע את מהלך היציאה בפועל ואף גוברים הערכות לדחייתו. בינתיים, בבנק ההשקעות האמריקני ג'י.פי מורגן מספקים המלצה חיובית לשוק המניות הבריטי, וזאת למרות הערכות לפיהן כדאי להתרחק ממניות בבריטניה בצל אי הוודאות הפוליטית. 
בג'י. פי מורגן כותבים כי גם לאחר יציאתה של בריטניה מהאיחוד ההשקעה במניות שבממלכה עדיפה, וזאת ברקע לחולשת הפאונד שצפויה להטיב עם החברות הנסחרות. בבנק ההשקעות הותירו את ההמלצה 'משקל יתר' לשוק המניות הבריטי כאשר הפאונד כבר רשם מאז משאל העם הדרמטי שפל של 31 שנה מול הדולר. עם זאת, נציין כי הפאונד מתאושש כעת מול הדולר ברקע למדד המחירים לחודש יולי שהפתיע לטובה. 
על צניחת הפאונד כתב מיסלב מטצ'קה מג'י.פי מורגן: "מדובר בחדשות טובות למניות הבריטיות שרושמות את עיקר הכנסותיהן מעבר לים. כ-72% מהכנסות החברות מדד הפוטסי מגיעות מחוץ לבריטניה".
נזכיר כי הליך יציאתה של בריטניה מהאיחוד עשוי להידחות עד סוף 2019 אבל בג'י. פי מורגן לא מתרגשים ומסבירים כי "אם אי הוודאות הפוליטית לעשה שוב, הערכתנו נותרה בהינה והיא כי מניות האיחוד צפויות לרדת יותר מאשר אלו של בריטניה", כתב מטצ'קה. לדבריו, היצואניות בבריטניה צפויות ליהנות מחולשת הפאונד ואף להציג צמיחה של יותר מ-25% מאז ה'ברקזיט'. "להערכתנו יש למגמה הזו עוד לאן להמשיך", הוסיף.
נציין כי מדד הפוטסי הבריטי מציג בינתיים תשואה עודפת לעומת מדד הקאק הצרפתי והדאקס הגרמני. כך למשל, ב-6 החודשים האחרונים מדד הפוטסי רשם תשואה של יותר מ-19% בעוד הדאקס עלה 16.6% והקאק ב-9.3% בלבד. ב-3 החודשים האחרונים הפוטסי רשם עלייה של יותר מ-13% לעומת עליות של 7.9% בדאקס ושל 4.1% בלבד של הקאק הצרפתי.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  טעות
  אהרון 16/08/2016 13:59
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הפוטסי עלה ב19 אחוז מתאים רק לאנגלים למשקיע חוץ הוא עלה אולי ב9 אחוז כי המטבע נחלש ביותר נ10 אחוז
  סגור