דיווחים בבריטניה - יישום ה'ברקזיט' הולך ומתרחק

 |  (1)
ייקח זמן
כמעט חודשיים מאז משאל העם בבריטניה, אמנם ראשת הממשלה החדשה תרזי מיי מתכוונת ליישם את הכרעת העם, אבל כפי שזה נראה - זה לא יקרה בקרוב.
לפי דיווחים בבריטניה, תרזי מיי שלאחרונה נודע כי תפעיל את 'סעיף 50' רק בתחילת 2017 (לאחר שתבצע הליך התארגנות מסודר), ככל הנראה לא תפעיל את אותו סעיף שלמעשה מתחיל את תהליך ההיפרדות לפני אמצע 2017, וזה אומר שיציאת בריטניה מהאיחוד ככל הנראה תתרחש רק עמוק אל תוך 2019, וגם זה רק במקרה הטוב. הבחירות הצפויות בצרפת ובגרמניה שהן שתי החברות הבכירות באיחוד האירופי עשויות לדחות עוד יותר את יציאת בריטניה - שכן אלו המדינות מולן תנהל בריטניה את המו"מ על תנאי היציאה מהאיחוד וההסכמים החדשים. סביר בהחלט שרק לאחר הבחירות יוכלו הצדדים להאיץ את המו"מ. הבחירות בצרפת יתקיימו באפריל-מאי 2017 והבחירות בגרמניה באוקטובר 2017. כלומר בהחלט עשויה להיות דחייה משמעותית ביציאת בריטניה מהאיחוד. 
ובינתיים הצפי הוא לחולשה משמעותית בכלכלה הבריטית. בבנק המרכזי האנגלי פרסמו בצמוד לעדכון הריבית בתחילת החודש גם עדכון חריף מטה את תחזיות הצמיחה. כעת צופה הבנק צמיחה של 0.8% בלבד בשנה הבאה, זאת מול תחזית קודמת לצמיחה של 2.3%. הצפי ל-2018 הופחת לצמיחה של 1.8% בלבד מצפי קודם לצמיחה של 2.3%. בבנק מציינים כי הירידה בהשקעות ובצריכה אלו הן הסיבות המרכזיות להפחתת התחזיות. תחזית הצמיחה לשנה הנוכחית נותרה ללא שינוי על 2%. 
נתונים ראשוניים לגבי החולשה המסתמנת בבריטניה אחרי ההכרעה במשאל העם כבר פורסמו אבל עד כה היו אלו "נתונים רכים", כלומר סקרים כאלו ואחרים שנותנים תמונת מצב של ציפיות הגורמים הרלונטיים. השבוע סוף סוף נקבל נתונים אמיתיים בדמות נתון האינפלציה לחודש יולי (יפורסם מחר, יום ג'), נתון דרישות האסטלה (יום ד') או נתון המכירות הקמעונאיות (יום ה'). אז נדע בצורה ברורה יותר את ההשלכות המידיות של ה'ברקזיט'.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ברקזיט שמקזיט
  אנגלו סקסו 15/08/2016 15:21
  הגב לתגובה זו
  2 2
  לאנגלים כדאי לדחות את בצוע הברקזיט למילניום הבא או לבטל אותו בכלל מפני שאם יבצעו אותו עכשיו או בקרוב , סקוטלנד ואירלנד הצפונית יפרשו מהממלכה כפי שהודיעו כבר עם היוודע תוצאות המשאל . יכול להיות שגם וולס תצטרף אליהן . עבורנו פה זה לא נורא בכלל אם זה יקרה . אנגליה בגודל הגדה המערבית ? פחות בולשיט אנטישמי .
  סגור