הכלכלן הראשי של סיטי: זה כיוון הריבית של הפד' אחרי הבחירות

 |  (8)
קלינטון / טראמפ
מסע הבחירות לנשיאות ארה"ב מגיע לישורת האחרונה כאשר המועמד השנוי במחלוקת דונאלד טראמפ סופג נפילה בסקרים, מה שמאלץ אותו לשנות את הטון. בינתיים הכלכלן הראשי של בנק ההשקעות סיטיגרופ מספק תחזית לפיה הפד' צפוי לזנוח את תכנית העלאת הריבית בה החל בדצמבר אחרון במידה וטראפ ייבחר לנשיאות.
וכך כותב הכלכלן הראשי של סיטי, וויליאם בויטר: "הציפיות שלנו כעת עומדות על העלאת ריבית עוד השנה בפעימה אחת. הדעה האישית שלי היא שנראה העלאת ריבית רק אם המועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון תיבחר. לדעתי, אם טראמפ ייבחר אז המהלך הבא של הפד' יהיה הפחתת ריבית".
לדבריו, ארה"ב תחת טראמפ תביא את הפד' להוריד סיכון, ואף להיערך לאפשרות של בעיות סחר ו"הלם אספקה מאסיבי" לשוק העבודה כתוצאה ממדיניות ההגירה המוצעת של טראמפ. נזכיר כי טראמפ אמר במהלך הקמפיין כי הוא יפעל לגירוש מהגרים ממקסיקו ויטיל איסור כניסה של מהגרים מוסלמים לארה"ב. לדברי בויטר, חוסר הוודאות הכללי בנוגע למדיניות של טראמפ פוגעת בהוצאות ההוניות של עסקים שתוצאה מישיבה על הגדר.
בויטר לא חסך ביקורת גם על קלינטון ואמר ששני המועמדים נפלו בפך כאשר יצאו נגד סחר חופשי, ובכל מקרה ארה"ב לא תצא נשכרת מסיבוב הבחירות הנוכחי. כך למשל, טראמפ אמר כי הוא יפתח את הסכמי הסחר עם סין בטענה כי היא "אונסת" את ארה"ב (סין אחראית לגניבה הגדולה ביותר בתולדות העולם"). וקלינטון לעומתו, שתמכה בעבר בהסכמי הסחר הטראנס-פסיפיק, שינתה עמדה ואמרה כי היא חולקת עליהם וכי היא תסיים הסכמי סחר ש"הורגים" משרות אמריקאיות. על כך אמר בויטר: "אם טראמפ ייבחר תיפתח מלחמת סחר באופן ודאי, ואם קלינטון תיבחר תיפתח מלחמת סחר באופן כמעט ודאי, כך שלא זה ולא זה יהיו טובים לכלכלה האמריקאית או לכלכלה העולמית".
עם זאת, בויטר מסייג את דבריו ומביא לדוגמא את אובמה שהיה נגד סחר חופשי עת רץ לנשיאות, אך התנהג אחרת בתור נשיא. או במלים אחרות: דברים שרואים מכאן לא רואים משם והפופוליזם תופס מקום מרכזי ביותר לפני הבחירות. 
בכל אופן, לפי הסקרים, רוב האמריקאים לא יצביעו לטראמפ. כך למשל, סקר של Wall Street Journal ,NBC News, Marist poll מצא כי קלינטון פותחת פער על טראמפ. בקולורדו קלינטון מובילה ב-14% על טראמפ. בפלורידה קלינטון מובילה עם 44% לעומת 39% תמיכה לטראמפ. סקר של NBC מצא כי קלינטון זכתה ל-51% תמיכה לעומת  41% לטראמפ, שכבר תלה את האשמה בקמפיין והודה: "יש בעיה".
 
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  אין שום קשר בין מה שטראמפ אומר למה שיעשה אם יבחר. (ל"ת)
  כמו ביבי למשל 16/08/2016 15:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  איך יושבים על ה"גדר"? עד לסיום הבחירות בארה"ב
  גינגי 15/08/2016 17:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בגלל חוסר הודאות שצפוי בשוק ההון האמרקאי. וכאשר אדם מהישוב אוחז במניות טובות בשוק האמרקאיץ האם כדאי לצאת /למכור לפני נובמבר. ולהכנס חזרה בינואר פברואר 2017?? דילמה לא קלה.
  סגור
 • 3.
  מי שנגד התקשורת זוכה ראו נתניהו ברקזיט
  אזרח 14/08/2016 15:34
  הגב לתגובה זו
  5 0
  זה ניצחון ודאי לטראמפ
  סגור
 • 2.
  המנטרה ההזויה
  ישראלי 14/08/2016 14:18
  הגב לתגובה זו
  0 6
  צריך להיות מטורף או בעל נטיות אובדניות בשביל להצביע לטראמפ גם הדפוקים בארצות הברית שנוהים אחריו בעיוורון מתחילים לאט לאט להתפקח ולהבין שטראמפ יביא שואה כלכלית על ארצות הברית וכנראה על כל העולם .
  סגור
 • ההימור שלי הוא שהוא יבחר לנשיא
  שמטוב 18/08/2016 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קלינטון היא המשך המצב הקיים שהוא דישדוש ושקיעה של אמריקה. מה שאומרת התישקורת זו תעמולה. טראמפ לא מופרע, הוא סתם לא סובל השתלטות הטייקונים על הכלכלה בארצות הברית וסיבסוד מיעוטים נחשלים. אובמה והקלינטונית הם עבדים נירצעים של הטייקונים, וכן משחדים מיעוטים כדי שיבחרו נהם מחדש (השיחוד הוא על חשבון המעמד העובד והייצרני). אני מהמר שמיגזר העובד במעמד נמוך עד בינוני יעדיף את טראמפ שרוצה רפורמות על פני קלינטון שתמשיעך את הדישדוש והשקיעה של ארצות הברית.
  סגור
 • טראמפ הוא התקווה היחידה שיהיה סדר (ל"ת)
  בארה"ב והעולם כולו 14/08/2016 15:50
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 1.
  מקבלים המשך שלטון אובמה. כלום לא ישתנה שם (ל"ת)
  האמריקאים 14/08/2016 12:47
  הגב לתגובה זו
  11 0
  סגור
 • וטוב שכך (ל"ת)
  בני 14/08/2016 14:25
  הגב לתגובה זו
  1 8
  סגור