הפאונד צונח וזוכה שוב בתואר "המטבע הגרוע ביותר של השנה"

 |  (1)
חולשה משמעותית
הליש"ט סוגר שבוע שני של ירידות אל מול סל המטבעות העולמי. נזכיר כי לפני שבועיים הבנק המרכזי בבריטניה הודיע כי יחדש את התוכנית להקלה כמותית במדינה ויזרים אשראי למערכת הפיננסית בכדי להימנע ממיתון. החששות ממיתון נובעות מההחלטה של בריטניה  (על פי משאל עם) לעזוב את האיחוד האירופי בשנת 2018.
הירידות בשבועיים האחרונים מזכים בשנית את הפאונד בתואר המטבע עם הביצועים הגרועים ביותר מתחילת השנה. טרם ההודעה של יו"ר הבנק המרכזי בבריטניה, מארק קרני, על היציאה והרחבה של התוכנית להקלה כמותית, המטבע בעל הביצועים הגרועים ביותר מבין 32 המטבעות הנמדדים היה הפזו הארגנטיני. אם כי עתה, המטבע הבריטי כעת שוב נסחר מתחת ל-1.3 דולר. אחרי הפזו הארגנטיני ניתן למצוא את הפזו המקסיקני, הרינבי הסיני והלירה התורכית עם ירידות משמעותיות אל מול הדולר. 
בסקירתם השבועית על שוק ההון של מערך ייעוץ ההשקעות של בנק לאומי כתבו כלכלני לאומי כי "קצב הצמיחה הגלובלי צפוי להסתכם השנה בשיעור חיובי אך נמוך, בדומה לזה של שנת 2015. מבין גורמי הסיכון לצמיחה הגלובלית נציין את האפשרות של התפתחויות שליליות בכלכלה הסינית, וכן את אי הוודאות הכלכלית בנוגע לאופן יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי". כך שניתן להבין שהחולשה של המטבע הבריטי ככל הנראה מוצדקת. 
מאז ההחלטה לעזוב את האיחוד האירופי שהינו האיחוד הגדול בעולם למעבר חופשי של הון, הון אנושי וסחורות, הסנטימנט העסקי הבריטי נמצא בירידה. הבטחון של העסקים בבריטניה ירד לאחרונה לשפל של ארבעה וחצי שנים. בכדי למנוע את המשך הירידה בבטחון העסקי, לצד התוכנית להקלה כמותית בשווי של 78 מיליארד דולר, הבנק המרכזי הוריד את הריבית בבריטניה לראשונה מזה 7 שנים. 
הפאונד נפל השבוע בשיעור של 0.7% לכדי שפל של 1.298 דולר. בתוך כך נחלש כבר 12% אל מול הדולר האמריקני מתחילת השנה.ה
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  וואלאק כל הכתבה הזו ואפילו לא טרחתם לציין
  חלי 12/08/2016 20:49
  הגב לתגובה זו
  4 0
  מה השער מול השקל.
  סגור