הבנק האיטלקי הותיק ביותר יפטר מהנכסים הרעילים שברשותו - השוק יביע אמון?

 | 
ארץ המגף
לקראת הרגעת הסקטור? הבנק האיטקלי הותיק ביותר, בנק מונטה די פאשי גי סיאנה הודיע היום כי יתחיל להיפרד מהנכסים המורעלים שלו. הבנק יקים יישות נפרדת שתעסוק באותן הלוואות ובה בעת יגייס הון בשווי של 5.6 מיליארד דולר ויזרים אותו אל המערכת. מדובר בפעולת מנע שעושה הבנק בכדי להגדיל את עמידותו בסקטור הבנקאות באיטליה שבעת הנוכחית הינו אחד מהענפים הפחות יציבים בכלכלת אירופה. 
גיוס ההון יהיה בשיתוף פעולה עם בנקים בינלאומיים אחרים. בינהם ניתן להזכיר את ג'י פי מורגן, גולדמן זאקס, דויטשה בנק, קרדיט סוויס, סיטי גרופ ובנק אוף אמריקה. ההון שדי פאשי מבקש לגייס גדול פי חמש משווי השוק שלו. במידה והבנק לא יצליח לגייס את ההון הרב, שאר הבנקים יעזרו לו בהזרמת הכספים. 
השבוע, הרגולטור האירופי לסקטור הבנקאות אישר כי די פאשי לא יכול להמשיך עם ההון הדל שיש לו וכמות הנכסים הרעילים שברשותו. הבנקים המרכזיים נוהגים לבחון בנקים תחת מצבי לחץ (שבו הבנקים מתבקשים לשקף מהי העמידות שלהן במידה ונוצר משבר בשוק). תוצאותיו של די פאשי היו גרועות. מתוך 51 בנקים, הוא נמדד כשברירי ביותר. 
נציין כי הצלחה של הבנק בגיוס כספים בשוק החופשי, תצביע על כך שמשקיעי היבשת מאמינים ביציבותה של המערכת הפיננסית באירופה בכלל ובאיטליה בפרט. בכל אופן, במידה והשוק לא יהווה תשובה לבעיות של הבנק, ככל הנראה צפויות התערבות של הממשל שעשויות לגרור השלכות בעיתיות יותר, לאור חברותה של איטליה באיחוד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה