בנק אגוד: "הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני וכן מול השקל"

 |  (1)
סקירת מאקרו
כלכלני בנק אגוד מעריכים בסקירתם השבועית כי "מרבית השווקים הפיננסיים בעולם התייצבו מאז הברקזיט, אולם אי הוודאות לגבי השלכות תהליך הברקזיט צפויה להמשיך להיות גבוהה, וקרן המטבע הפחיתה בעקבותיו את תחזיות הצמיחה העולמית. באירופה מסתמנת חולשה ומתרבים הסיכונים לכלכלה, בעוד בארה"ב האינדיקטורים לפעילות, בעיקר משוק העבודה, היו חזקים. המדיניות המוניטרית של הבנקים המרכזיים העיקריים צפויה להמשיך להיות מאוד מרחיבה". לאור זאת, כלכלני בנק אגוד מעריכים כי "רמת הריביות המוניטארית הנמוכה בעולם ממשיכה לתמוך בשוקי המניות לטווח הארוך, אם כי קיימים גורמי אי ודאות, ביניהם השלכות הברקזיט, העשויים להשפיע על המסחר.  תנודתיות צפויה ללוות אותנו בתקופה הקרובה".  
בהתייחסות לעונת הדו"חות בארה"ב, כלכלני אגוד אמרו כי "השבוע דיווחו כ- 132 חברות, כאשר רובן עברו את צפי האנליסטים, בין חברות הטכנולוגיה שבלטו ניתן לציין את: פייסבוק ואפל. בנוסף, בלט לחיוב סקטור הנדל"ן בעקבות נתוני מאקרו טובים שפורסמו השבוע. כאשר, ה-XHB (תעודה בארה"ב המשקיעה בחברות בניה ומומלצת על ידינו) רשמה עלייה של כ- 0.9%".
בבנק אגוד ממליצים על אחזקה של 18% במניות בתיק מייצג ושל 32% בתיק ספקולטיבי. עוד הם ממליצים על "חלוקה שווה בין ישראל לחו"ל בחלק המנייתי של התיק תוך העדפה להשקעה סקטוריאלית ותיבול התיק בבחירה סלקטיבית של מניות. החלוקה הגיאוגרפית המומלצת בחלק החו"לי של התיק המנייתי היא: ארה"ב - 70%, אירופה - 15%, יפן – 8% ואסיה ללא יפן - 7% . מומלצת השקעה במניות גלובליות בעלות תזרימי מזומנים יציבים ומניות דיבידנד. אנו ממשיכים בהמלצתנו להיחשף לדולר גם באמצעות האפיק המנייתי".
מבין הסקטורים בארה"ב ממליצים באגוד על השקעה "בסקטור הצריכה המחזורית בשל המשך השיפור בכלכלה והעלייה בצריכה, בסקטור הבריאות המאופיין בחברות גלובליות יציבות בעלות תזרימי מזומנים גבוהים, ובסקטור הפיננסיים על רקע המשך הצמיחה והשיפור בכלכלה האמריקאית. ניתן להיחשף גם לתת הסקטור הבנקים האיזוריים בארה"ב.  בנוסף מומלץ סקטור הטכנולוגיה בדגש על בחירה סלקטיבית של מניות וכן סקטור החברות הביטחוניות". סקטור מומלץ נוסף בתקופה זו, לדברי כלכלני בנק אגוד, הוא "סקטור הצריכה הבסיסית וסקטור הנדל"ן המניב, אשר נתמך מצפי השוק כי העלאת הריבית בארה"ב תידחה".
"ללקוחות ספקולטיביים אנו ממליצים על סקטור התעופה בשל מחירי האנרגיה הנמוכים יחסית יחד עם השיפור המתמשך בכלכלה האמריקאית ותמחור מעניין להשקעה, וכן על תת סקטור הביומד בשל הפוטנציאל הגלום בו. באירופה ניתן להשקיע דרך תעודות סל מנוטרלות מטבע וכן תעודות על חברות גלובאליות ויצואניות. ניתן לתבל את התיק עם חשיפה לאסיה פסיפיק ללא יפן וכן להיחשף ליפן בנטרול מטבע".
ביחס לשוק המט"ח מציינים בבנק אגוד: "אנו ממשיכים להעריך כי הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני וכן מול השקל.  נקודת התמיכה לדולר עומדת על 3.75 שקל לדולר ונקודת ההתנגדות להתחזקותו עומדת על 4.0 שקל לדולר ואחריה על 4.05 שקל לדולר".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא ידעתי (ל"ת)
  וואלה? 29/07/2016 09:02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור