סקטור שרושם היום שפל שלא נראה מאז 2009 - בצל ה'ברקזיט'

 |  (3)
בריטניה, צילום: Getty images Israel
יציאתה של בריטניה מהאיחוד צפויה לשנות תנאי סחר של הממלכה עם יתר המדינות ולהכביד על המרכז הפיננסי בלונדון שיתקשה להמשיך לפעול באותה מתכונת. בעוד בריטניה חוששת מיציאתם של גופים פיננסים מלונדון - מה שצפוי לגרור ירידה בביקוש לנכסים בבירה, היום מתפרסמים נתונים שכבר מראים שפל במחיר הנכסים שלא נראה מזה 7 שנים.
שלושה שבועות לאחר שבריטניה בחרה לצאת מהאיחוד האירופי מחירי הבתים בלונדון יורדים היום לשפל שלא נראה מאז 2009. מדד מחירי הדיור בלונדון ירד ביוני למינוס 46 נק' לעומת קריאה של מינוס 35 נק' במאי, כך לפי נתונים שפרסמה היום הממלכה (RICS). סקר נוסף של Acadata ו-LSL נכסים מצא כי ערך הבתים בלונדון רשם ירידה של 1.4% במאי, הירידה החודשית החדה ביותר מאז יוני של 2011.
הנתונים של RICS מעידים על הסקטור הראשון להגיב ליציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי כאשר הביקוש לדיור בלונדון ירד לרמת שפל שלא נראתה מאז 2008 ומספר הנכסים העומדים למכירה הגיע לשפל היסטורי. הצפי למכירות ב-3 החודשים האחרונים נמצא בשפל של 28 שנה והעובדה כי הבנקים בבריטניה המעיטו בהלוואות לבנייה של נדל"ן במשך שלושת הרבעונים האחרונים בהחלט לא מהווה חדשות טובות לסקטור. נזכיר כי לפני כשבוע 7 קרנות נדל"ן בריטיות המחזיקות 18 מיליארד פאונד, שסבלו ממשיכות כבדות לאחר ה'ברקזיט', נאלצו להקפיא את הנכסים כי נותרו ללא נזילות.
יניב חבון אקסלנס: "האיום המרכזי על בריטניה כתוצאה מה'ברקזיט' הוא אובדן הדרכון האירופאי שלה המאפשר לה לפעול בחופשיות באיחוד. בריטניה ובעיקר לונדון עשויות לאבד את המובילות שלה בתור מרכז פיננסים עולמי ומרכז עסקים עולמי. איומים אלו מכבידים כמובן הן על שוק הנדל"ן המסחרי, אך גם על שוק המגורים, בעיקר מגורי יוקרה ושוק המלונאות והקמעונאות. ההערכות הם שמחירי המשרדים בלונדון ירדו בלפחות 20% מהרגע שבריטניה תצא מהאיחוד, במקומות מרוחקים יותר הצניחה תהיה הרבה יותר כואבת".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  גיא, הייתי מנסח מחדש חלק גדול מהפרסום
  דניאל 14/07/2016 19:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מחירי הנדל"ן למגורים בלונדון מראה תיקון זמני. שפל בבתים העומדים למכירה מראה על היצע מוגבל,כנ"ל ירידות במימון הבנייה שמוגבל עקב מחירי קרקעות גבוהים.
  סגור
 • 2.
  גיא, הייתי מנסח מחדש חלק גדול מהפרסום
  דניאל 14/07/2016 19:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מחירי הנדל"ן למגורים בלונדון מראה תיקון זמני. שפל בבתים העומדים למכירה מראה על היצע מוגבל,כנ"ל ירידות במימון הבנייה שמוגבל עקב מחירי קרקעות גבוהים.
  סגור
 • 1.
  גיא בן סימון תתעורר אתה לא בכיוון בכלל,השוק עף
  עידו 14/07/2016 12:19
  הגב לתגובה זו
  2 0
  למעלה ואתה מוצא פה ושם כתבות רעות, תתעורר ותחפש כתבות טובות
  סגור