קרן המטבע הבינלאומית (IMF) חותכת את תחזית הצמיחה של גוש האירו בעקבות ה-Brexit

 |  (2)
השפעות הברקזיט
קרן המטבע הבינלאומית (IMF) אמרה היום כי תוצאות משאל העם מבריטניה, בה הצביעו האזרחים על עזיבת האיחוד האירופי, צפויה להכביד על הצמיחה בגוש האירו, וחותכת בכך את תחזית הצמיחה.
מ-IMF נמסר בדו"ח האחרון שלה על האיחוד האירופי כי החלטה של בריטניה לעזוב את האיחוד תכביד על הסיכויים לצמיחה ביבשת, זאת על אף להתאוששות האחרונה שבאה בעקבות הירידה במחיר הנפט העולמי ומדיניות מוניטארית מרחיבה. לדברי הקרן, קצב הצמיחה בתמ"ג של גוש האירו צפוי להאט מ-1.6% השנה ל-1.4% בשנה הבאה, "בעיקר בשל ההשפעה השלילית של תוצאת משאל העם בבריטניה". ה-IMF הזהירה כי הצפי לאינפלציה ממשיך להשאר "נמוך במיוחד" ומתחת ליעד של הבנק המרכזי האירופי של 2%. על פי צפי ה-IMF, שיעור האינפלציה צפוי לעלות מ-0.2% השנה ל-1.1% בשנה הבאה, אך זאת בעזרת עלייה הדרגתית במחירי האנרגיה.
"הסיכונים להאטה גדלו", נאמר ע"י הקרן, שפרסה רשימה ארוכה של סיכונים. "מעבר לתוצאות משאל העם מבריטניה, העלייה בגל הפליטים, או גידול חששות בטחוניים, יכולים להוסיף לאיי הוודאות שגם כה גדולה, ופגיעה בצמיחה ובהתקדמות מדיניות ורפורמות. סיכונים נוספים כוללים את החולשה בסקטור הבנקים והפיננסים במדינות מסויימות. יתרה מכך, צמיחה כלכלית ואינפלציה נמוכה ממושכת בפני עצמן הופכות את גוש האירוע פגיע יותר ויותר בפני זעזועים".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  קרן הבירבורים .
  דינה 09/07/2016 11:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הם חושבים שהם מאד חכמים ורואים את העתיד . לא שמעתי מהם המלצות איך ומה צריך לעשות ע"מ למנוע את התסריט שהציגו
  סגור
 • 1.
  זה הקרן של הנוכלים הגדולים בעולם!!! עאלק קרן מטבע
  עופר 08/07/2016 18:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה שהם אומרים קורה הפוך , סתם עובדים על אנשים בעיינים אומרים ככה ופועלים הפול
  סגור