הפרוטוקולים של ה-ECB: חשש מ"השלכות שליליות משמעותיות במקרה של ברקזיט"

בבנק המרכזי טענו בתחילת יוני כי אם בריטניה תצביע "Leave" - נראה השלכות שליליות משמעותיות בשווקים, וכעת רואים עד כמה
 |  (1)
ימי הבזוקה
שבועיים לאחר משאל העם בבריטניה, בעוד השווקים מלקקים את הפצעים ונסחרים בתנודתיות בצל אי הוודאות הפוליטית והחשש לאפקט דומינו, פרוטוקול הישיבות שערך הבנק המרכזי של אירופה (ECB) חושף היום מה חשבו בבנק המרכזי על יציאתה של בריטניה מהאיחוד טרם משאל העם.
פרוטוקול הבנק המרכזי חושף היום כי מקבלי ההחלטות הזהירו כי יציאתה של בריטנה מגוש האירו היא בעלת "השלכות שליליות משמעותיות" על הצמיחה בגוש האירו, אבל קשה להעריך אותן. עם זאת, גם ללא משאל העם בבריטניה בבנק המרכזי הביעו דאגה מהצמיחה בגוש האירו כשהלחץ על מניות הבנקים באירופה הורגש היטב עוד לפני תוצאות משאל העם.
בבנק המרכזי טענו בתחילת יוני כי אם בריטניה תצביע "Leave" - נראה השלכות שליליות משמעותיות בשווקים וכעת, שבועיים אחרי, מעניין אם בבנק המרכזי תופסים את הלסת לאחר מה שקרה בשבועיים האחרונים, ועוד עתיד לבוא.
רק נזכיר כי בתגובה לתוצאות משאל העם הליש"ט נפל לשפל של 31 שנה, הבורסות באירופה רשמו את היום הגרוע ביותר מאז משבר הסאבפריים, הזהב עלה לשיא של יותר משנתיים, ותשואות האג"ח הממשלתיות (של יפן, שוויץ, גרמניה וארה"ב) רשמו השבוע שיא שלילי. אלו משקפים היטב את בריחת המשקיעים לחוף מבטחים בעוד העלאת הריבית של הפד' לא נראית באופק.
בהודעת הריבית האחרונה של ה-ECB הנגיד דראגי העריך כי יציאתה של בריטניה מהאיחוד תגרע 0.5% מהתוצר האירופי במהלך ה-3 שנים הקרובות. מעניין יהיה לראות את הפרוטוקול הבא שמשקף את התגובות של מקבלי ההחלטות ל-Brexit. נזכיר כי הליך היציאה של בריטניה מהאיחוד יארך כשנתיים לכל הפחות. איש אינו יודע מה תהיינה השפעותיו האמתיות מאחר שזו הפעם הראשונה בה מדינה בסדר גודל כזה עוזבת את האיחוד האירופי. ובינתיים, אותה החלטה עדיין מחכה לאישור הפרלמט בעוד תומכי מחנה היציאה מתנערים מהשלכותיה ולאחר התפטרותו של קמרון קשה להאשימו בגרירת רגליים. 
לגבי ההמשך, בסוכנות הדירוג פיץ' הזהירו היום: "התפתחות בבריטניה צפויה לעורר תמיכה גדולה יותר בקרב תנועות פופוליסטיות במדינות השכנות שכן המדיניות הפיסקלית עלולה לרדת בסדר העדיפויות". (לכתבה המלאה - לחץ כאן)
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מספיק עם השטויות של BREXIT
  חיים 07/07/2016 20:23
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אנשים (אני בתוכם) קנו קרנות גידור וכולם נפלו חזק .מספיק להטעות את האנשים. אם לא יודעים מה תהיינה ההשלכות של הברקזיט אז מוטב לסתום את הפה .
  סגור