"למרות הציפיות - כן נראה עליית ריבית בארה"ב עוד ב-2016"

נאומה של נגידת הפד' ג'נט יילן אמש היה מוקפד אך נותרה מעומעמת בנוגע למועד שינוי הריבית
 | 
דגל ארה"ב, צילום: Frank Brueck
הנאום של נגידת הבנק המרכזי של ארה"ב, ג'נט יילן, אמש היה מוקפד ומאוזן. כך מגדיר אות ועופר קליין מהראל פיננסים. את נאומה של ילן ימים לאחר פרסום דוח התעסוקה החלש ושבוע לפני התכנסות הוועדה המוניטרית, הגדיר קליין : "כמו לוליין על חבל דק".
"מצד אחד, היא חזרה על האמירה שחוזקות הכלכלה האמריקאית עולות על חולשותיה, ושאין להתייחס לנתון בודד אפילו אם מדובר בנתון התעסוקה. אך מנגד, היא גם ציינה שדוח התעסוקה החלש בשילוב הירידה בהשקעות מעלה שאלות בנוגע לתחזית קדימה, ויש עדיין סיכונים ואי-וודאות גבוהה שמאיימים על תחזית הצמיחה והאינפלציה (ופה היא גם הזכירה גם את אירופה וסין)", כתב קליין.
 
ילן הדגישה בנוסף כי לדעת חברי בפד' המדיניות המוניטרית צריכה להיות פחות מרחיבה ושהתנאים הכלכליים מאפשרים העלאת ריבית, אך נותרה מעומעמת בנוגע למועד השינוי הבא (זאת בניגוד לנאומה רק מלפני חודש כשאמרה שהיא מצפה להעלאת ריבית בחודשים הקרובים).
קליין כותב עוד כי "בשורה התחתונה, הערכתנו נותרה ללא שינוי; לא יהיה שינוי בריבית בחודשים יוני או יולי, אבל כן נראה העלאת ריבית אחת או יותר (בהתאם להתפתחויות הכלכליות) עוד בשנת 2016, כאשר מועמדים טובים לכך הם החודשים ספטמבר ודצמבר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה