אלו האירועים המרכזיים שצפויים לתת את הטון בזמן הקרוב

בורסות וול סטריט נפתחו בעליות זה היום השלישי ברציפות. הנפט נושק ל-50 דולר לחבית
 | 
דריכות בשווקים
המדדים המובילים בשווקי ההון בעולם מציינים יום שלישי של עליות והמסחר בוול סטריט נפתח בעליות ברקע לנתוני מאקרו חיוביים. ברקע: מחיר הנפט קופץ ב-0.6% לשיא לשנה הנוכחית - ומוקדם יותר עקף את רמת ה-50 דולר לחבית. בכך הנפט משלים טיסה של כ-90% מאז פברואר האחרון. עיני המשקיעים נשואות למספר ארועים מרכזיים שיפורסמו ביומיים הקרובים בנוגע לנתוני המשק האמריקאי ושצפויים לתת את הטון לזמן הקרוב. 
הארוע הראשון - עדכון נתוני הצמיחה של המשק האמריקאי לרבעון הראשון של השנה שצפוי להתפרסם מחר בשעה 15:00 (שעון ישראל). הקריאה הראשונית באפריל האחרון לא בשרה טובות כאשר המשק האמריקאי רשם ברבעון צמיחה של 0.5% בלבד - שפל של שנתיים. הכלכלנים צופים כי הפרסום מחר ייספק תמונה מעודדת יותר עם עדכון נתון הצמיחה ל-0.9% ב-Q1.
וזה מביא אותנו לסיפור המעניין יותר הנוגע לפעימה הראשונה השנה של העלאת הריבית בארה"ב. נזכיר כי הריבית של הפד' עלתה בדצמבר האחרון לראשונה מזה כעשור והשווקים רחשו בשבוע האחרון, הודות להתבטאויות שונות של חברי הפד' במחוזות, כי האפשרות להעלאת ריבית כבר בהודעה הקרובה - עדיין מונחת על השולחן. הנגידה ג'נט ילן צפויה לשאת מחר בשעה 20:15 (שעון ישראל) נאום באוניברסיטת הארוורד, ואולי לרמוז על עניין הריבית בהתחשב במצב המשק האמריקאי. פרוטוקול הפד' שפורסם לפני כשבוע רמז כי במידה והאינדיקטורים הכלכליים יראו שיפור אזי העלאת הריבית בחודש הבא עדיין נמצאת על השולחן.
זה המקום לציין כי המכירות הקמעוניות בארה"ב בחודש אפריל רשמו קצב צמיחה המהיר מזה כשנה (עלייה של 1.3%), לזאת יש להוסיף כי מספר המשרות הפנויות בשוק העבודה האמריקאי נושק לשיא (5.7 מיליון משרות). בנוסף, לאחר שבמאי נרשם שיא של שנה באמון הצרכנים, מעניין יהיה לראות אם האופטימיות תימשך: עוד לפני הנאום של ילן, ואחרי פרסום נתוני התוצר המעודכנים, מדד אמון הצרכנים צפוי להתפרסם בשעה 17:00 (שעון ישראל). צפי הכלכלנים מורה על ירידה מקריאה של 95.8 בחודש מאי לרמה של 95.5 בחודש יוני. היום פורסם כי ההזמנות למוצרים באפריל קפצו ב-3.7% - הרבה מעל לתחזיות הכלכלנים לעלייה של 0.5% בלבד. (לכתבה המלאה - לחץ כאן). 
נתון נוסף שישפוך אור בנוגע למצב שוק העבודה האמריקאי נוגע לדרישות האבטלה השבועיות שיפורסמו היום בשעה 15:00. לאחר תוספת של 278 אלף משרות בשבע הקודם, הצפי של הכלכלנים הוא לירידה קלה - תוספת של 275 אלף משרות בשבוע החולף.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה