פעילות הייצור ביפן מתכווצת - בקצב המהיר מזה 3 שנים

רעידת האדמה שפקדה את יפן באמצע אפריל השביתה חלק ממפעלי הייצור במדינה, והבוקר עודכן מדד מנהלי הרכש המתוקן לחודש אפריל
 | 
בצל רעידת האדמה
נתונים סופיים שפורסמו היום על נתוני הייצור ביפן לחודש אפריל מעיבים על המסחר. פעילות הייצור ביפן באפריל התכווצה בקצב המהיר מזה 3 שנים והתוצרת מהמפעלים ירדה בקצב הגבוה מזה כשנתיים, וזאת לאחר הפסקת הייצור הכפוייה שנאלו היפנים לספוג בצל רעידת האדמה שפקדה את המדינה ב-14 באפריל. ברקע לנתון שמורה על התכווצות הפעילות הכלכלית, מדד הניקיי נופל הבוקר ביותר מ-3.5% בצל התחזקות הין לשיא של 18 חודשים מול הדולר.
כזכור, באמצע אפריל כאמור, פקדה את יפן רעידת אדמה חזקה ברמה של 6.4 בסולם ריכטר, ושהשביתה את העיר קאמאמוטו, הרסה בתים וגרמה להפסקת הייצור במפעלי חלקי האלקטרוניקה והרכבים שבאיזור. 
הנתון הסופי מצביע כעת כי מדד מנהלי הרכש היפני (PMI) נפל לרמה של 48.2 נקודות באפריל - מעל הקריאה הקודמת של 48 נקודות - אך מתחת לקריאה של חודש מארס, 49.1 נקודות. רכיב התפוקה ממדד מנהלי הרכש ירד גם כן ל-47.8 נקודות. נזכיר כי קריאה מתחת ל-50 נקודות מצביעה על התכווצות הפעילות הכלכלית במדינה. נתוני אפריל למעשה מצביעים על התכווצות זה החודש השני ברציפות לרמה הנמוכה מאז ינואר 2013.
כזכור, הבנק המרכזי ביפן הותיר את המדיניות בחמישי האחרון ללא שינוי - מה שהפיל את המדד ביותר מ-3%. יחד עם הנפילה הבוקר הניקיי משלים צניחה של יותר מ-7% ביומיים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה