חוששים מ'ברקזיט'? ג'י.פי מורגן מספק המלצה ברורה

לפי בנק ההשקעות הסבירות ליציאת בריטניה מהאיחוד עומדת על 40%. זו החשיפה המומלצת למקרה של יציאה
 | 
משאל עם
לקראת משאל העם בבריטניה ב-23 ליוני הקרוב ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון השיק היום קמפיין תמיכה בעד הישארותה של בריטניה באיחוד האירופי. בעוד הפאונד כבר רשם את הנפילה היומית החדה ביותר בשנה האחרונה, חוסר הוודאות בקרב המשקיעים בשוק המניות הבריטי הולך וגובר וזאת לאחר שהפוטסי הבריטי רשם תשואה שלילית של 4.9% ב-2015. בבנק ההשקעות ג'י.פי מורגן מספקים המלצה למקרה של 'ברקזיט', ומונים מספר מניות להגנה על תיק ההשקעות.
לאחר שלוש שנים של סיקור שלילי לשוק בבריטניה, בג'י.פי מורגן שינו את ההמלצה למשקל יתר מתוך אמונה כי ההחזר על ההשקעה השתפר משמעותית. "נפילת הפאונד, השווי האטרקטיבי של שוק המניות הבריטי ושיפור רווחי החברות מהווים נקודת כניסה אטרקטיבית. הדאגה העיקרית שלנו נוגעת למדד בו הסחורות לוקחות משקל גבוה, למקרה והבנק המרכזי בבריטניה לא יספק תמיכה נוספת. השוק הבריטי הוא שוק מניב, נזיל ומתמודד יפה עם ההאטה העולמית ועם ירידת תשואות האג"ח", כתבו בג'י.פי מורגן.
בשנים האחרונות שוק המניות הבריטי סובל מביצועי חסר לעומת השוק האירופי והעולמי, בעוד מדד הפוטסי הבריטי סיים את 2015 בירידה של 4.9% ו-2.7% בשנת 2014. לעומתו המדדים MSCI העולמי ומדד Europe 600 רשמו תשואה חיובית בכל אחת מהשנים. ג'י.פי מורגן מצביע כי ביצועי החסר בבריטניה הפכו את השוק לאטרקטיבי עם מחיר מניות "זול לעומת שאר העולם".
כדי להבין מדוע השוק הבריטי סובל מביצועי חסר אפשר למצוא את התשובה בשוק הסחורות. ירידת השוק הבריטי באה לידי ביטוי בחשיפה הגבוהה של חברות בבריטניה לסחורות כמו המתכת - שמחירה נחתך בחדות עקב ירידה בביקוש העולמי, וצניחת הנפט - שחתכה את רווחי חברות האנרגיה בכ-70% בממוצע.
בשישי האחרון קמרון הכריז כי הוא גיבש הסכם לשינוי היחס עם האיחוד האירופי, בתקווה שיעבור במשאל העם ביוני. עם זאת, כבר ביום ראשון קמרון ספג התנגדות נחרצת למהלך מחברים מבית (המפלגה השמרנית), כאשר ראש העיר של לונדון בוריס ג'ונסון, הביע תמיכה בעזיבת בריטניה את האיחוד.
בג'י.פי מורגן לעומת זאת מעריכים כי הקמפיין של קמרון להישארות בריטניה באיחוד יצלח, וכי במקרה הטוב בריטניה תישאר באיחוד למרות שלהערכת משאל העם יהיה צמוד והסבירות ליציאה מהאיחוד עומדת על 40%. "במקרה של עזיבת בריטניה את האיחוד נראה השפעה ראשונית אוטומטית שלילית למדי אבל אנו מאמינים כי חולשת הפאונד והתערבות הבנק המרכזי יהוו כר רך לניחתה".
אם בריטניה אכן תצא מהאיחוד, בבנק ההשקעות ממליצים להגן על תיק ההשקעות על ידי השקעה במניות מוטות ייצוא, כמו: GlaxoSmithKline (סימול: GSK), Diageo PLC (סימול: DGE) ו-Unilever (סימול: ULVR); וגם על ידי ריפוד תיק ההשקעות במניות דפנסיביות, כמו: British American Tobacco (סימול: BATS) ו-BAE Systems (סימול: BA).
מדד הפוטסי ב-12 החודשים האחרונים:
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה