זה הסכום העצום של מניות שקרנות העושר הממשלתיות ימכרו?

 | 
בגלל הנפט
על פי דיווח של המכון לקרנות עושר ממשלתיות, במידה ומחירי הנפט בעולם ישארו בטווח שבין 30 ל-40 דולר לחבית, חלק גדול מהקרנות הממשלתיות, ובעיקר אלו ממדינות עשירות בנפט יצטרכו למכור החזקות משמעות שלהן בשוקי המניות, זאת בכדי לחזק את מצבן הפיננסי. הסכום המוערך אותו הקרנות יצטרכו למכור עומד על לא פחות מ-404.3 מיליארד דולר.

הדו"ח של המכון שפורסם היום (ב') מציין כי ההחזקה בשוקי המניות של קרנות העושר הגדולות נכון לסוף שנת 2015 עמדה על סכום עתק של 3.04 טריליון דולר והיא צפויה להצטמצם לרמה של 2.64 טריליון דולר במהלך השנה הנוכחית. עוד נציין כי בשנת 2015 אותן קרנות מכרו מניות בהיקף של 213.4 מיליארד דולר, כך שאם ההערכה של המכון תתממש, מדובר בהיקף פדיונות כמעט כפול.

קרנות העושר הממשלתיות הגדולות כדוגמת קטאר, איחוד האמירויות הערביות ורוסיה החזיקו נכסים של יותר מ-7 טריליון דולר עד לפני כמה שנים כאשר מחיר הנפט עמד על יותר מ-100 דולר לחבית. אך לאחר צניחה של יותר מ-70% בערך החבית, אותן מדינות נמצאות "בלחץ כלכלי" וכעת הן מנסות לצמצם נזקים ולהנזיל חלק מההחזקות שלהן בשוקי המניות ובכך לכסות על ההפסדים ממחיר הנפט הנמוך.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה