ארגון ה-OECD: דרושה פעולה "דחופה" בכדי להאיץ את הצמיחה העולמית

 | 
מודאגים מהמצב
ארגון ה-OECD (ארגון המדינות המתועשות) קורא לשאר הארגון העולמיים לצאת מהאדישות. לטענתו, הכלכלה הגלובאלית צפויה לצמוח ב-3% בלבד, אם הארגונים לא יעבדו יחדיו ויפעלו להמרצת הסקטורים השונים. 
"גרף תחזית הצמיחה הגולבאלית נמצא במצב מאוזן, הנתונים האחרונים ממשיכים להיות מאכזבים והאינדיקטורים מצביעים על צמיחה איטית בשווקים הגדולים. זאת למרות מחירי האנרגיה הזולים והריביות הנמוכות". כך אמרה מוקדם יותר הכלכלנית הראשית של ארגון ה-OECD קאתרין מן.
הארגון קיזז בתחזית הצמיחה שלו ב-0.3% הן לשנת 2016 והן לשנת 2017 מאז התחזית האחרונה שלו שנעשתה בנובמבר. כאמור, הצמיחה הגלובלית בשנת 2016 אמורה להגיע לכדי 3%, אותה הצמיחה שנרשמה בשנת 2015. נזכיר כי הצמיחה העולמית בשנת 2015 הייתה הנמוכה ביותר מזה חצי עשור. 
החיזוי לצמיחה בשנת 2017 עומד על 3.3%. גם זו נחשבת כצמיחה נמוכה לאור העובדה כי במצב של כלכלה עולמית נטולת משבר הצמיחה אמורה לעמוד על 3.75%. 
לטענת מן, קיים הצורך בפעולה קוליקטיבית של הארגונים הבינלאומיים לאור הכיווץ בתנאי האשראי והחוב הגדל של המדינות המתעוררות. ההתמקדות אמורה להתבצע במדיניות כלכלית תומכת צמיחה והמדיניות אמורה להתבצע מיידית.
 
צמיחה חזויה על פי ה-OECD
ארה"ב: 2%
בריטניה: 2.1%
יפן: 0.8%
גוש היורו: 1.4%
סין: 6.5%
הודו: 7.4%
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה