כלכלת האיחוד האירופי צמחה ב-0.3% ברבעון האחרון

 |  (1)
עמידות אירופאי
הכלכלה האירופית מציגה עמידות מרשימה. בשעה האחרונה 12:00 (שעון ישראל) פורסם השינוי בתוצר האירופי ברבעון האחרון של שנת 201. התוצר הציג עלייה של 0.3% בהתאם לציפיות. במתווה שנתי האיוחוד צמח ב-1.5%.
בנוסף לתוצר התפרסמו גם נתוני הייצור התעשייתי ביבשת לחודש דצמבר. הייצור האירופי ירד ב-1% בחודש האחרון של השנה בעוד הצפי של השוק היה לעלייה ב-0.3%. במתווה שנתי המדד ירד בחודש דצמבר ב-1.3%. 
מוקדם יותר הבוקר (9:00 שעון ישראל) פורסם התוצר הכלכלי הגרמני שהציג עלייה של 0.3% לעומת הזמן המקביל אשתקד. במתווה שנתי, התוצר בגרמניה עלה ב-2.1%. 
פרסום התוצר הגרמני מהווה קריאת הרגעה בכל הנוגע להיבטים הכלכליים של המדינה הגדולה באירופה. במיוחד לאחר שמדד האמון העסקי הגרמני ירד בחודשיים האחרונים מה שאמור להצביע על חולשה מקומית בכל הנוגע ליצור. 
שאלת הייצוא
החששות לאחרונה מפני נסיגה כלכלית בגרמניה גאו לאור הירידה בפעילות העסקית במזרח הרחוק שמהווה יעד חשוב לייצוא הגרמני. פרסום התוצר מציג אישור לחששות אלו כאשר הייצוא ירד לעומת הייבוא והעיק על הצמיחה הכלכלית. 
נציין כי העלייה בתוצר הגרמני הגיעה בעקבות העלייה בביקוש המקומי ובעקבות התמריצים הכלכליים שהממשלה הגרמנית מפעילה. הממשלה הגרמנית החלה להגדיל לאחרונה את ההוצאות שלה לאור משבר הפליטים המתפתח במדינה - כך הזכיר הדו"ח של משרד הכלכלה הגרמני. 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  0.3% וואו!
  מגן הציבור 12/02/2016 13:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נפלתם על הראש??? 0.3% אחרי כל ההזרמות של הטריליונים? צפירת הרגעה? נו באמת
  סגור