אחרי התיקון - זה מה שחושבים בקרדיט סוויס על השוק הסיני

נראה כי התנודתיות החריפה במדדי המניות בסין הרחיקה משקיעים רבים - האם זה זמן לחזור?
 |  (1)
דגל סין, צילום: Getty images Israel
ה-12 ביוני השנה. זהו התאריך שבו מדד שנחאי הסיני הגיע לנקודת שיא שלא נראתה מאז אוקטובר 2007, שיא בועת הסאב פריים. המשקיעים היו באופוריה כאשר השוק טיפס ב-60% מתחילת השנה וב-135% ב-12 החודשים האחרונים. ואז הגיעה הנפילה הכואבת. מאז אותו השיא הבורסה בשנחאי צנחה 29% וזאת כשברקע צעדים קיצוניים של הממשלה הסינית לעצור את הדימום.

כעת אחרי הנפילה בצוות המחקר של קרדיט סוויס התפנו לבדוק האם מדובר כאן בהזדמנות קנייה או לא. בבנק החליטו לנתח את מדד MSCI China על בסיס 3 גישות שונות בכדי לענות על השאלה האם שוקי המניות בסין חזרו כעת לשווי הוגן.

בגישה הראשונה הסתכלו האנליסטים על מספר פרמטרים מאקרו כלכליים כגון: הזמנות חדשות מארה"ב, הצמיחה בייצור התעשייה בסין, צמיחה בעסקאות הנדל"ן בסין ושיעור האינפלציה בסין. לאחר מכן, שיקללו את הנתונים בכדי לתמחר את השווי ההוגן של השוק כיום והתוצאה הייתה שהשוק נמצא בשווי ההוגן שלו כיום. ב-12 ביוני מציינים האנליסטים מחיר השוק היה גבוה ב-21% מהמדד אותו חישבו.

בגישה השנייה האנליסטים השתמשו במכפילי רווח בכדי לתמחר את השוק. על פי השיטה הזו, השוק הסיני היום לא יקר בכלל, כאשר מכפיל הרווח העתידי של מדד MSCI China נסחר ברמה של 9.5 - 16% פחות מהממוצע ב-20 השנים האחרונות.

בגישה האחרונה השתמשו האנליסטים בגישת הניתוח הטכני כאשר הם מציינים כי על פי ממוצע נע של 200 ימים שהיה בשיא האופוריה כ-20% מתחת למדד הסיני נמצא כעת הרבה יותר קרוב למדד MSCI China.

לסיכום מציינים האנליסטים כי השוק הסיני בהחלט לא זול אבל הוא חזר כרגע לשווי ההוגן שלו. בינתיים למרות כל רכבת ההרים שמספקת בורסת שנחאי למשקיעים השוק הסיני הניב למשקיעים תשואה נאה של 14.8% מתחילת השנה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מדד שנחי ירד עוד 5-7 אחוזים לפחות (ל"ת)
  מקשקשים 06/08/2015 21:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור