כבר לא אופטימית: קרן המטבע העולמית חותכת את תחזית הצמיחה העולמית

 | 
קריסטין לאגרד, צילום: Getty images Israel
קרן המטבע הבינלאומית (IMF) הודיעה היום כי לאור החולשה הכלכלית שהתרחשה ברבעון הראשון בארה"ב, היא מורידה את תחזית הצמיחה העולמית שלה. קרן המטבע הורידה את התחזית אותה חזתה באפריל מ-3.5% לכדי 3.3%. הכלכלה האמריקנית הצטמקה ברבעון הראשון ב-0.7%, אחוז נמוך משמעותית מן הצפי הראשוני שעמד על קרוב ל-2%. 
גורמים נוספים לכך שהצמיחה העולמית לא תעמוד בתחזית הקודמת הם העלייה החוזרת במחירי הנפט, העלייה בתשואות האג"ח הממשלתי מסביב לעולם והירידה באינפלציה. כך דיווחה קרן המטבע בסקירה העולמית האחרונה שלה. 
"הריבאונד שנרשם בשוק הנפט ברבעון השני היה מהיר מהצפוי, כאשר תהליך זה מציג עלייה בביקוש וירידה בתפקוד של התפוקה האמריקנית". כך נכתב בסקירה המוזכרת.
נציין כי המחיר הממוצע כפי שנחזה על ידי קרן המטבע לחבית נפט בשנת 2015 - 59 דולר, ממשיך להיות יעד הגיוני. היום מחיר הנפט עולה 2.7% אל מחיר של 53 דולר, לאחר שבאמצע השבוע הנוכחי צנח ב-10% לאור החששות מירידה בביקוש האירופי. 
לדברי קרן המטבע ישנם עדיין מאפיינים של הכלכלה העולמית שדוחפים אותה קדימה השנה:
1. תנאי אשראי נוחים בעולם המערבי
2. מחירי אנרגיה נמוכים
3. ההשקעה של ממשלות אירופה בכלכלה
4. עלייה בבטחון המשקיעים 
5. שיפור בשוקי העבודה 
קרן המטבע ציינה גם את השוני בעתיד לבוא בנוגע לכלכלות המתפתחות למפותחות. לטענת הארגון, הצמיחה במדינות המפותחות תהיה גבוהה יותר בשנה הקרובה לעומת אשתקד, כאשר המצב הפוך במדינות המתפתחות.  
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה