שימו לב לאסיה: ד' קוריאה תזרים לשווקים תמריץ בסך של 13 מיליארד דולר

 | 
אסיה, צילום: Getty images Israel
בסוף השנה שעברה (2014), נודע לשווקים כי יפן תצא בתוכנית תמריצים בה הבנק המרכזי היפני יגדיל את היקף רכישות האג"ח הממשלתיות לכ-80 טריליון ין בשנה (727 מיליארד דולר) - עלייה של 30 טריליון ין לעומת היקף הרכישות עד כה. כמו כן הוחלט כי האג"ח שיירכשו יהיו לטווח ארוך יותר - בעלות טווח פירעון של 7-10 שנים. 
סין מצידה מציגה בחודשים האחרונים תמריצים לכלכלה המקומית אם על ידי הורדת הלימות ההון של הבנקים או על ידי הורדת הריבית בחודשים האחרונים. כמו כן, סין מקימה עם מדינות אחרות באזור בנקים האחראים להלוואות לעסקים, בכדי לצמצם את התלות במערב. 
לרשימה המכובדת למעניקות התמריצים בשוק האסייתי הצטרפה היום שחקנית חדשה והיא לא חוסכת במאמצים. ממשלת דרום קוריאה הודיעה כי היא תזרים לשווקים 13 מיליארד דולרים. התזרים הגיע גם בעקבות החששות מפני התפרצות וירוס ה-MERS שמאיים להתפרץ בדרום קוריאה. הוירוס הוגדר בעבר על ידי ארגון הבריאות העולמי כ"איום מספר 1 על בריאות הציבור"
על פי שר האוצר הקוריאני צ'וי יונג הוואן (Choi Kyung-hwan) טען הבוקר כי אמנם יציאה בתוכנית תמריצים מסכנת את היציבות הפיסקאלית במדינה, אך התפרצות הוירוס במדינה חייבה תמריץ למען השבת הצמיחה.
דרום קוריאה נחשבת כפנתר אסייתי כאשר זו נהנית לאורך שנים מצמיחה כלכלית יציבה. על פי כלכלנים שונים, התפרצות הוירוס במדינה אמור לקזז בין 0.2% ל-0.3% מהצמיחה במדינה כאשר הפגיעה העיקרית תעשה בענף התיירות. כמו כן, דיווחים מהבוקר מראים ירידה של הסנטימנט הצרכני במדינה לרמה הנמוכה ביותר מאז סוף 2012. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה