סקר ה-ADP: בפעם השישית ברציפות, כמות המועסקים בארה"ב צומחת

מדדי התעסוקה שפורסמו היום בארה"ב מצביעים על תמונה ורודה: עובדים חדשים, ירידה בעלויות הייצור ועליה בתפוקה
 | 
אנשים בעבודה, צילום: Getty images Israel
בחודשים האחרונים שוק התעסוקה הציג צמיחה נאה במספר המועסקים במדינה וכמות האבטלה ירדה אל הרמה שבה נמצאה בטרם המשבר הכלכלי. סקר ADP המודד את תוספת השינוי החודשי במספר המעוסקים במדינה, פורסם לפני המסחר והצביע על כך שממספר המועסקים גדל במשק, אך לא בהתאם לכמות הצפויה.

סקר ה-ADP הצביע על תוספת מועסקים במשק האמריקני, בסך של 208 אלף מועסקים. אמנם האנליסטים של וול סטריט, על פי מדד רויטרס, ציפו לתוספת גדולה יותר של 223 אלף מועסקים. עם זאת זו הפעם השישית ברציפות בה נוספו מעל ל-200 אלף מועסקים בחודש בארה"ב.

המובילים את יצירת המשרות הן העסקים הקטנים בעלי פחות מ-50 עובדים. אלו הוסיפו 101 אלף מעוסקים חדשים.

החוזים העתידיים כרגע נסחרים במגמה מעורבת לנוכח החדשות . החוזים על הדאו ג'ונס יורדים 0.01% , החוזים על ה-S&P 500 יורדים 0.02% והחוזים על הנאסד"ק יורדים 0.05%.

סקר שונה שמתפרסם היום מצביע על כך שהפריון בארה"ב עלה ב-2.3%, לעומת צפי מוקדם יותר של 2.2%. הסקר מפורסם על ידי משרד התעסוקה האמריקני. בד בבד עם העלייה בפריון, בחודש נובמבר נרשמה גם ירידה בעלות התפוקה. נזכיר כי סקרים קודמים הראו כי עליות הייצור בארה"ב ירדו בחודשים האחרונים בעיקר בשל הירידה במחירי האנרגיה. כמו כן, למרות העלייה בתעסוקה במדינה, לא נרשמה עדיין עלייה משמעותית במשכורות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה