הבעת אי אמון: דירוג האשראי של יפן נחתך על ידי מודי'ס

אחרי שיפן הכריזה בחודש שעבר על הרחבת האבנומיקס במדינה, מודיס מביעה ספק בהצלחת התוכנית ומורידה את דירוג חוב המדינה
 | 
אסיה יורדת, צילום: Getty images Israel
במסחר הבוקר (ב'), מדד המניות של יפן-הניקיי הגיע לידי שיא של 7 שנים. התנועה החדה של המדד בחודשים האחרונים ובמיוחד לאחר הודעת ההקלה הכמותית במדינה לא מרגשת מדי את חברת הדירוג מודי'ס. החברה הודיעה בשעות האחרונות כי היא מורידה את דירוג האשראי של יפן לכדי רמת A1 מרמה של AA3.

הסיבות העיקרית שמונה מודיס להורדת הדירוג, היא החשש מפני המשך הצמיחה במדינה והיכולת לצאת ממיתון. כמו כן, החברה מטילה ספק ואי ביכולתו של ראש ממשלת יפן, שניצו אבה, להנהיג תוכנית קיצוצים כפי שהבטיח מוקדם יותר בבחירתו. במודי'ס מוסיפים כי הדירוג שניתן הינו יציב ולא צפוי להשתנות בקרוב.

יפן בשני העשורים האחרונים סובלת מצמיחה איטית ודיפלציה. כל אלו הביאו את המדינה בתחילת חודש אוקטובר לאמץ גישה אגרסיבית יותר בכל הנוגע להדפסת כסף במדינה והנסיונות לדחוף את המחירים מעלה. הבנק המרכזי של יפן הודיע שהוא מגדיל את ההרחבה הכמותית במדינה לכדי 726 מיליארד דולר מדי שנה בעשור הקרוב.

בנוסף למדיניות המוניטרית המרחיבה, יפן מחויבת לרפורמות מבניות בכלכלה המקומית ואימוץ מרחיבה. למרות האופטימיות שלוותה את בחירתו של ראש ממשלת יפן והבטחותיו להוציא את כלכלת יפן מהבוץ, בחודש שעבר, כלכלת יפן נכנסה רשמית למיתון עם הירידה השנייה ברציפות בתוצר של 0.4%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה