השווקים נותרו פעורי פה: מה הביא להורדת הריבית הראשונה מזה שנתיים?

לכלכלה שנייה בגודלה בעולם יש יעד צמיחה שנתי של 7.5%, בקצב בו הכלכלה צומחת כרגע בסין, היה צורך בשינוי
 |  (2)
דגל סין, צילום: Getty images Israel
בחודשים האחרונים היה ניתן לראות כיצד סין נאבקת בירידת קצב הצמיחה במדינה. זה החל בהשקת בנק הלוואות מיוחד שיהיה אחראי על השווקים במזרח אסיה ובמיוחד על אלו המתקשים בגיוס אשראי. זה המשיך בחתימת הסכם שיתוף פעולה עם הונג קונג לאפשר מסחר הדדי במניות שתי המדינות. המשיקיעים התבשרו היום על השלב האחרון במאבק, כאשר ממשלת סין הורידה את ההלוואות במדינה.

הבנק הלאומי בסין הוריד את הריבית להלוואות במדינה לכדי 5.6%. הפעם האחרונה שבה הבנק העממי בסין הוריד את הריבית הייתה ביולי 2012. בתוך כך הבנק גם הפעיל שני צעדים נוספים בכדי לעודד את ההשקעה והצמיחה במדינה.

הצעד הראשון הוא קיצוץ הריבית על ההפקדות אל 2.75% לעומת 3%, בכדי להוריד את אטרקטיביות החסכון במדינה. הצעד השני הוא התרת הרסן של הבנקים המסחריים והגדלת האפשרות להרחיב את גבולות הריבית אותה יוכלו לגבות עד לכדי 120% מריבית הבנצ'מרק, לעומת 110% עד כה. מהלך שיאפשר לבנקים להגדיל את פורטפוליו ההלוואות שלהם.

נציין כי לכלכלה שנייה בגודלה בעולם יש יעד צמיחה שנתי של 7.5%. פעולותיו של "הבנק של האנשים בסין", הגיעו מתוך חששות כבדים כי השנה כלכלת סין לא תעמוד ביעד, לראשונה מאז שנות ה-90 המאוחרות.

בחודש אוקטובר האחרון, עם פרסום התוצר הסיני לרבעון השלישי של שנת 2014, התברר כי הייצור, הייצוא ומכירת המוצרים המקומית במדינה נמצאים בנסיגה. כלכלת סין צמחה ב-7.3% ברבעון האחרון, הקצב הנמוך מזה חמש שנים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הכל בלוף לא אמיתי-יהיו נפילות ! (ל"ת)
  א 22/11/2014 12:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  כל הנתונים שלהם ממונפים משודרגים ומלאכותיים-זהירות.. (ל"ת)
  סינובלוף בעיניים 21/11/2014 18:28
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור