טוני רובינס: הנה הדבר שמשותף לכל מנהלי הכספים המוצלחים

טוני רובינס כתב ספר לפני כמה עשורים על הדרך לחופש פיננסי, לטענתו יש מרכיב אחד מרכזי שמוביל אותך להיות משקיע מוצלח
 |  (4)
וורן באפט, צילום: Getty images Israel
המשקיעים אוהבים לקבל בתמציתיות את הסוד להצלחה מושקעת או הדרך לחיים חופשיים יותר כלכלית. לדעת טוני רובינס (Tony Robbins), יש לו את התשובה. "הגעתי למסקנה הזו בזמן שכתבתי את ספרי הראשון: כסף שולט במשחק - שבעה צעדים אל עבר חופש פיננסי, במשך 4 שנים לפני כמה עשורים. המשותף לכל המשקיעים הגדולים הוא החיפוש אחרי השקעות עם אסימטריה של סיכון מול סיכוי (כלומר השקעות שבהן פוטנציאל הרווח גבוה יותר מהסיכון להפסד).

רובינס דיבר במהלך כתיבת הספר עם 50 ממנהלי הנכסים הגדולים בעולם, בכדי לחשוף את ה"סוד". מטרת הספר הייתה להעניק את הדרך הנכונה לקוראים לצעוד אל עבר עצמאות כלכלית.

דוגמא למנהל השקעות במשבר

טוני רובינס עובד עם מנהל בית ההשקעות Tudor Investment Corporation
ומספר על עברו של פאול טודור ג'ונס כמנהל נכסים גדול וכדוגמא לחשיבות האסימטריות. בתחילת דרכו פאול היה נוהג על פי עקרון 1 ל-5. כלומר במידה והוא מתכוון להשקיע, השאלה המנחה שלו הייתה "האם אני הולך להניב 500% על ההשקעה? האם אני בטוח בזה? "

רובינס החל לעבוד עם טודור, לאחר שקרן הגידור בניהולו חוותה והשיא תשואות חסר בסוף שנות השמונים. לדברי רובינס, באותם ימים, בשל הצלחות כנגד שוק ההון שסבל בתחילת שנות ה-80, טודור זנח את אסטרטגיית ה-1 ל-5. תפקידו של רובינס היה להשיב את יכולות ההשקעה של טודור למצבם הקודם- ומהר. בתוך כך, רובינס חייב את טודור לחזור ולהשתמש באסטרטגיה.

מהו מאמן על פי רובינס?

בעבר נאם רובינס, בועידה האקדמית השנתית טד. רובינס ביקש להגדיר את מקצועו ואמר שהוא אינו מאמן שגורם למוטיביציה. לדבריו הוא האדם שחוקר את המוטביציה שמניעה אנשים "אני מבקש להבין מהו המניע לפעולה של אנשים". את מירב שנותיו המקצועיות העביר בבדיקה על מהות השוני באיכות חייהם של אנשים ובתוך כך מה מבדיל את תוצאות המעשים שלהם וקשר הסיבה ותוצאה של שני הנושאים.

רובינס כתב מספר רבי מכר בתחום הפסיכולוגיה והקידום העצמי, בהם: "להעיר את הענק שבפנים" ו"כוח בלתי מוגבל". שני הספרים תורגמו לעברית.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ma ze?
  haim 15/11/2014 15:46
  הגב לתגובה זו
  0 1
  Is this an advertisement?
  סגור
 • 2.
  משקיעים
  אלי 15/11/2014 12:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אלמוג מה הקשר בין מה שכתבת לכותרת?
  סגור
 • 1.
  לא הבנתי כלום. מה מטרת הכתבה? (ל"ת)
  אחד 14/11/2014 19:07
  הגב לתגובה זו
  6 1
  סגור
 • מטרת הכתבה למכור ספרים (ל"ת)
  רוני 15/11/2014 09:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור