סקר מומחים: שוק הנדל"ן בארה"ב לא יתאושש בשנתיים הקרובות

סקר של יותר מ-100 פרשנים שנערך על ידי חברת Zillow חושף דעות לא אופטימיות במיוחד על שוק הנדל"ן האמריקני
 | 
נדל"ן בארה"ב, צילום: Getty images Israel
בחודשים האחרונים, בעוד שוקי התעסוקה, הייצור והצריכה בארה"ב השתקמו כמעט לחלוטין מהמשבר של העשור הקודם, התחום היחיד שעדיין נשרך מאחור הוא שוק הנדל"ן האמריקני. חברת המחקר zillow ערכה מחקר של יותר מ-100 מומחים לנדל"ן בנוגע לשוק בארה"ב, שלנוכח המצב מרכז תשומת לב רבה.

רוב הפרשנים שלקחו חלק בסקר, אמרו כי הם רואים את שוק הנדל"ן בארה"ב חוזר לנורמליזאציה רק בעוד שלוש שנים. עוד מהסקר, יותר מ-100 פרשנים בתחום מצפים ששווי הבתים בארה"ב יעלה בשנת 2014 כ- 4.8% אל ערך ממוצע של 176,600 דולרים. צפי הכלכלנים לשחזור המחירים מהעשור הקודם הוא בפברואר 2018.

התחום שמדאיג בעיקר את פרשני הנדל"ן הוא החולשה המתמשכת בקרב רוכשים הבתים לראשונה בארה"ב. בתחילת החודש , פרשן חברת NAR (הארגון הלאומי לסוכני נדל"ן) לורנס יון כי "העליה במחירי השכירויות וההחזר הגבוה של הלוואות לימודים באוניברסיטאות בארה"ב, מקשים על יכולת החסכון של צעירים אמריקנים. מתוך כך הם מתקשים להשיג את ההון למקדמה של המשכנתא. האמירה הזו נכונה במיוחד בשביל צעירים שעדיין לא הצליחו להשתלב במקצוע שלהם או שסבלו מהקפאון במשכורות בשנים האחרונות".

דר' סטאן המופירס (Dr. Stan Humphries), הכלכלן הראשי של Zillow הוסיף כי השינוי יכול להגיע כאשר המשכורות יחלו לעלות במדינה, מה שיאפשר לצעירים לרכוש בתים. נציין כי בדוח התעסוקה האחרון של משרד העבודה, דווח כי עלות הממוצעת לשעת עבודה בארה"ב עלתה ב-0.1%, מה שיכול לבשר על ניצנים ראשונים של שינוי.

חברת Zillow (סימול: Z) הינה מפעילה ומשווקת נדל"ן ברשת ובסלולאר. בעזרת פורטפוליו נרחב של סיקור נכסים החברה מנסה לעזור לרוכשים בארה"ב למצוא את נכס הנדל"ן המתאים לצרכיהם ולחבר אותם עם אנשי מקצוע רלוואנטיים. למרות הקפאון היחסי בשוק הנדל"ן האמריקנ, מניית החברה עלתה 310% מאז סוף יולי 2011.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה