אירופה: הדאקס עלה 0.7%, " אנו מחויבים לאינפלציה של 2%"

האם הבנק האירופי ירכוש אג"ח קונצרניות באירופה להגדלת הנזילות? בינתיים נרשמת אי הסכמה בבנק האירופי
 | 
מנהיגי אירופה האם יספקו את הסחורה?, צילום: Getty images Israel
מדדי אירופה סגרו את יום המסחר הנוכחי (ה') בעליות שערים. העליות הגיעו בעיקר בעקבות נאומו הפייסני של נגיד הבנק המרכזי האירופי, מריו דרגי. דרגי הודיע כי "הוועדה המוניטראית מחוייבת להשגת היעד שהוא אינפלציה בשיעור של קרוב ל-2%". מחוץ לגוש היורו, מוקדם יותר, פרסם הבנק המרכזי הבריטי על כך שהוא מותיר את הריבית בסך של 0.5%.

עד לנאומו של דרגי מדדי היבשת נסחרו בעיקר בירידות שערים, אך לאחר דבריו ביצעו המדדים סיבוב פרסה. לפני נאומו של מריו דרגי, הבנק האירופי הודיע כי הוא מותיר את הריבית בגוש על סך של 0.05%. כמו כן הבנק הודיע עוד בטרם נאומו של דרגי כי ירכוש בטחונות מגובי נכסים (ABS) בניסיון להמריץ את הצמיחה ועליית המחירים ביבשת.

בתוך כך, מדד הפוטסי סגר בעליה של 0.18%, מדד הדאקס התחזק 0.66% והקאק 40 עלה 0.46%.

בנאומו, ניסה דרגי להמחיש כי קובעי המדיניות ביבשת מאוחדים בעמדתם. קביעה זו מגיעה לאחר שבחודש האחרון נשמעו טענות מצד נציגי הבנק האירופי ואף מפי דרגי עצמו, על כך שהממשלות לא מספקות את הסחורה מבחינת המאמץ לתמוך בכלכלה האירופית. גם בתוך הבנק המרכזי עצמו אין אחידות דעים. נראה כי חלק מנציגי הבנק הינם "ניציים" יותר בכל הנוגע לרצון לרכוש אג"ח קונצרניות בכדי להגדיל את הנזילות בגוש היורו, בעוד חלק מתנגדים.

בתחילת היום פורסם על עלייה של 0.8% בהזמנות ממפעלים בגרמניה לחודש ספטמבר. הצפי המוקדם של הכלכלנים היא לעלייה חדה של 2.3%, כפיצוי לירידה החדה במדד בחודש אוגוסט. המדד מציג המשך חולשה יחסית באפיק היצרני של הכלכלה הגדולה ביבשת.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה