חולשה אירופית: הייצוא הגרמני זינק 5.5%, הדאקס ירד 0.9%

הזינוק בייצוא הגרמני לא גבר על החששות מפני ההתחממות במלחמת האזרחים האוקראינית
 | 
אירופה עולה, צילום: Getty images Israel
מדדי המניות באירופה סגרו את יום המסחר הנוכחי (ו') במגמה מעורבת. אתמול, מדדי המניות סגרו בעליות שערים נאות. המגמה המעורבת מקורה בעיקר מהאכזבה היחסית מדוח התעסוקה בארה"ב והתחממות הגזרה הרוסית אוקראינית. נתוני הייצוא והייבוא של גרמניה הציגו זינוק של מעל ל-5%.

בתוך כך, הפוטסי עלה 0.25%, הדאקס ירד 0.91% והקאק ירד 0.89%

הירידות בדאקס נבעו מהחששות להשפעות מלחמת האחים באוקראינה על הכלכלה הגרמנית. בגזרת המאקרו, נתוני הייצוא של גרמניה עלו ב-5.5% בחודש ספטמבר. היבוא לכלכלה הגדולה ביבשת גדל גם כן ב-5.4%. נתונים אלו בעלי פוטנציאל להרגעת החששות כי היבשת מתרדרדת למיתון חוזר. הייצור עצמו עלה ב-1.4% בגרמניה, לעומת התחזית של עלייה ב-2%.

אתמול (ה') מדד ההזמנות ממפעלים הגרמני אכזב עם עלייה של 0.8% בלבד לחודש ספטמבר. הצפי המוקדם של הכלכלנים היא לעלייה חדה יותר של 2.3%, כפיצוי לחולשה שהפגין המדד בחודש אוגוסט.

המאזן המסחרי בבריטניה עלה ל- 9.82 מיליארד ליש"ט בחודש ספטמבר, עליה הגבוהה ב-40 מיליון ליש"ט מהצפוי. בה בשעה, המאזן המסחרי של צרפת הצטמצם ל4.7- מיליארד , לעומת הפער החזוי של 5.9 מיליארד.

בין היתר, המשקיעים באירופה הסתמכו על נתוני התעסוקה לחודש ספטמבר בארה"ב, כאשר זה לא עמד בצפי לתוספת של עובדים חדשים לשוק התעסוקה. לנתוני התעסוקה בארה"ב יש השפעה רבה על התוצר בארה"ב, כאשר זה משפיע בתורו על שאר העולם בכלל ועל יבשת אירופה בפרט.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה