מדדי היבשת סיימו בעליות: מדד הפוטסי עלה 0.41%

לאור הירידה בחשש מהתערבות רוסית עמוקה יותר במלחמת האזרחים באוקראינה והסכם הגז הענקי, מדדי אירופה שינו כיוון
 | 
אירופה מתחזקת, צילום: Getty images Israel
אחרי חמישה ימי מסחר שליליים, מדדי המניות באירופה שינו וסגרו במגמה מעורבת. הסיבה העיקרית לכך היא הרגיעה בחששות מפני מיתון חוזר ביבשת והשקט היחסי במלחמת האחים באוקראינה.

מדד הסטוקס 600 האירופאי (שמכיל 600 מניות ממדינות אירופה), ירד ב- 0.02%. הדאקס הגרמני עלה ב- 0.27%, הפוטסי התחזק ב- 0.41% והקאק הצרפתי עלה ב- 0.12%.

הסנקציות עובדות?
בסופ"ש, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הורה על הפסקת תוכנית האימונים של צבא רוסיה ליד הגבול האוקראיני. בעשותו כך, הנשיא סימן לשאר אירופה כי אינו מתכוון להעמיק את ההתערבות בלחימה בין הפלגים השונים באוקראינה. הממשלה גם החלה במו"מ על הסכם אספקת גז עם סין לקראת 2015. החוזה עשוי להגיע לכדי 200 מיליארד דולר עד שנת 2020. מדד ה- MICEX הרוסי עולה ב-1.44%.

הקפאון בצרפת

בסוף השבוע, חברת הדירוג S&P הורידה את התחזית לכלכלת צרפת, מדירוג של יציב לדירוג שלילי. החברה העמידה את הקיצוצים בהוצאות המדינה והקיפאון הכלכלי לסיבות להורדת התחזית. כמו כן, חברת הדירוג פרסמה כי אינה מאמינה ביכולת הממשלה להגיע ליד הגרעון שהציבה לעצמה (כחלק מחברות בגוש היורו)- 3% מהתוצר.

יומן מאקרו

נאום נשיא הבנק הגרמני- ברקע לחולשה של הכלכלה הגרמנית ינאם נשיא הבנק הגרמני, לאחר המסחר ויחשוף את מחשבתו לגבי המשך המדיניות המוניטארית של הכלכלה הגדולה באירופה. בנאום של הבנק המרכזי האירופאי משבוע שעבר, הוזכרה גרמניה בין השיטין, באומרו כי היא מעכבת רפורמות כלכליות במדינה (כמו הורדת מיסים). האם נזכה לתגובה הולמת תגובתו של נשיא הבנק המרכזי בגרמניה?

דבריו צפויים להשפיע על המסחר מחר ביבשת ואף על המסחר האמריקני היום.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה