מחוץ לקופסה: במגדל שוקי הון מסמנים 5 אג"חים בחו"ל - עד תשואה של 12%

בימים בהם הריבית האפסית מאתגרת את משקיעי האג"ח בת"א, אולי זה הזמן להסתכל מעבר לים. מיוחד לגולשי Bizportal
 |  (1)
גיא מזרחי, צילום: Bizportal
הריבית בישראל ובעולם קרובה לאפס והמשקיעים מגדילים את הסיכון במקביל לעליות השערים בשוקי המניות. שוק מעניין נוסף הוא הוא של האג"ח הממשלתיות. התשואה באג"ח של מדינות יציבות עלובה, אך למי שמוכן לקחת מעט סיכון ניתן למצוא השקעות מעניינות.

גיא מזרחי, מנהל השקעות אג"ח חו"ל במגדל שוקי הון, מסביר שסחר באג"ח חו"ל שונה ממה שאנו מכירים: העסקאות בהיקפים יותר גדולים, העמלות יותר גבוהות והשקיפות יותר נמוכה. המחירים משתנים בהתאם ללקוח - ככל שהכוח קניה של הלקוח יותר גדול כך הוא ישיג מחיר יותר טוב. לקוח פרטי שרוצה להשקיע צריך לפנות למחלקות בינלאומיות שסוחרות באג"ח חול וצריך לבדוק עמלות.

בשנים האחרונות היינו עדים לקריסה של אג"ח קונצרניות רבות והסדרי חוב רבים. מנגד הסדרי חוב של מדינות הם אירוע נדיר הרבה יותר, אך אפשרי וכך ראינו ביוון וארגנטינה בשנים האחרונות. סיכון נוסף שחשוב להתייחס אליו הוא שחיקה בערך המטבע.

להערכת גיא מזרחי האג"חים הממשלתיות של מדינות ה-PIGS (פורטוגל, אירלנד, יוון וספרד) הולכות ונעשות פחות אטרקטיביות: התשואות ירדו על רקע תוכניות התמיכה של ה-ECB באג"ח אלו.

5 אג"ח ממשלתיות שגיא מזרחי ממליץ עליהן וההסבר שלו:

מקסיקו – השקעה בפזו מקסיקני
"מקסיקו נהנית מהקרבה הפיסית לארה"ב ותלויה בה מאוד. הכלכלה האמריקנית נראית טוב מאוד יחסית לשווקים מפותחים ולמקסיקו נהנית מכך. בנוסף, במקסיקו מדברים על רפורמות במשק ובייחוד בתחום של הנפט. היום יש מונופול של נפט ועכשיו הממשלה תנסה להחזיר חברות זרות עם עדיפות טכנולוגית בכדי ולפתח מאגרים קיימים. נקודה מעניינת נוספת היא שעלויות השכר בסין עלו ובתוספת עלויות השינוע חברות אמריקניות העבירו ייצור למקסיקו".

מקסיקו – MBONO 10 12/05/24 תשואה 6.02%

סין – השקעה ביואן סיני
"מדובר בחשיפה לאג"ח בדירוג גבוה. לאג"ח יש מנגנון של רצועות ניוד יומיות בהם נסחר היואן כך שבפועל קיים מתאם גבוה בין הדולר האמריקני ליואן הסיני.
המשמעת היא שייסוף של אחוזים בודדים של היואן מול הדולר נותן לנו אפסייד של עוד 2%-3%".

"באופן כללי הדולר זה מקום שאנו רוצים להיות בו. מדינות מייצאות היום דפלציה לארה"ב על ידי החלשת המטבע שלהן והדולר סופג זאת. להערכתי יש עדיין מקום להתחזקות הדולר בעולם".

סין – CGB 4 06/19/24 תשואה 3.96%

ברזיל – השקעה בריאל ברזילאי
"זאת לא אג"ח לבעלי לב חלש. האג"חים נסחרות בריביות גבוהות מאוד ולכן משקיעים מעדיפים לעשות עסקאות קרי טרייד (מסחר על הפרשי ריביות). הבעיה היא שהמטבעות מאוד תנודתיים. מה שמעניין בברזיל זה הבחירות - אנו לפני הסיבוב הראשון בבחירות לנשיאות עם שלושה מתמודדים. הממשלה הנוכחית שבראשה דילמה רוסף, לא פעלה נכון מול המשקיעים הבינלאומים והכלכלה חייבת רפורמות".

היכן האפסייד?
"האפסייד הוא אם המתחרים יזכו בבחירות. גם אם דילמה רוסף תמשיך - השוק כבר העניש את הברזילאים מספיק. אחרי הבחירות יש צורך לבצע חשיבה מחודשת - זאת לא השקעה של שגר ושכח - צריך לעקוב מקרוב אחרי הדירוג של המדינה".

ברזיל – BNTNF 10 01/01/25 תשואה 12.08%

אורגואי – השקעה בדולר ארה"ב
"אורוגוואי נהנתה מהרבה שנים של צמיחה. גם שם יש בחירות החודש, אבל
זאת לא דרמה כמו בברזיל. זאת כלכלה שהייתה תלויה בעבר בברזיל וארגנטינה, אך הם הצליחו להוריד את התלות במדינות אלו ומשקיעים זרים נכנסו למדינה".

אורגואי – URUGUA 4.5 08/14/24 תשואה 3.95%

פולין – דולר ארה"ב
"ההשקעה מבחינתי נבחנת ביחס לארה"ב. פולין נהנית וסובלת מהמיקום שלה באירופה. מדובר בדמוקרטיה עם כלכלה יחסית מפותחת, חוב ממשלתי סביר וניהול הנפקות מוצלח".

פולין – POLAND 4 01/22/24 תשואה 3.55%

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עכשיו הם התחילו לגבות ממני עמלה חדשה
  תומר 07/10/2014 13:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עמלת, אנחנו רוצים לקחת ממך יותר כסף
  סגור