איביי הודיעה על ספין אוף: פייפאל תהפוך לחברה עצמאית

בטרם המסחר מניית איביי (סימול: EBAY ) עולה ב- 7.75%. מנכ"ל החברה הודיע על פרישה בשנת 2015
 | 
ebay, צילום: Getty images Israel
חברת איביי הודיעה על "ספין אוף", כלומר על פיצול החברה הקיימת בין איביי לבין חברת התשלום האלקטרוני פייפאל שהייתה עד כה חלק אינטגרלי ממנה. החברות יפוצלו לשתי חברות ציבוריות שונות באמצע שנת 2015. כמו כן המנכ"ל ג'ון דוניהו (John Donahoe ) הודיע כי למן הפיצול הוא יעזוב את תפקידו כמנכ"ל איביי.

לא במפתיע, הידיעה התקבלה בחום בקרב המשקיעים. זאת בשל שחלקם היו עסוקים בשנים האחרונות, במאבק בהנהלת איביי, לגרום לה לפצל את החברה. המשקיעים טענו כי למן רגע ההנפקה של פייפאל, זו תוכל לגייס כספים בצורה יעילה יותר ותוכל לצמוח בקצב מהיר יותר. בטרם המסחר מניית איביי (סימול: EBAY ) עולה ב- 7.75%.

דוניהו התראיין מוקדם יותר היום (ג') ל- Cnbc ואמר כי "בראייה לטווח של חמש שנים מהיום, ביקשנו להציב את אי ביי ופיי פאל במיקום הטוב ביותר שניתן. במיוחד כאשר הן פועלות בתחום בעל אופי משתנה כל כך כמו התשלום האינטרנטי. תחום זה מציג הזדמנויות ואתגרים לשתי החברות. פעולה שלהן לחוד תעניק גמישות תפעולית שתעזור להן להתמודד בסביבה משתנה ". כמו כן הוא הכחיש כי דווקא הריב בין הנהלת החברה למשקיעים החליש את החברה וגרם לה לשנות את דעתה." אי ביי ידועה כחברה שההחלטות שלה מכוונות לטווח הארוך ולא נעשות מתוך לחץ".

מה גרם לשינוי בדעת הנהלת החברה ולהסכים עם דעת המשקיעים?

לדעת דוניהו, כאשר מסתכלים על העתיד, מבינים שעסקי איביי יהוו פחות מ-15% מסך העסקים של פיי פאל בתוך שלוש שנים. את היתרונות שעד היום הפקנו משיתוף שתי החברות, נוכל להפיק בעתיד מקשרי מסחר ושיווק רחוקים יותר.

כאשר הפיצול יקרום עור וגידים, מי שיהפוך לנשיא פיי פאל מיד לאחר הפיצול, יהיה דן שולמן (Dan Schulman). שולמן מכהן בהווה כנשיא קבוצת הצמיחה באמריקן אקספרס (סימול: AXP ). דוניהו אמר בראיון כי אחרי עשור באיביי, הוא שמח שבשנה האחרונה לתפקידו הוא יאפשר לאחרים לקבל הזדמנות להפוך למנכ"לים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה