ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

מה חושבים ב-UBS על תוכנית הרכישות של הבנק האירופי - זמן לקנות?

מנהל ההשקעות הראשי מתמקד בתוכנית הרכישות שצפויה לעמוד על כ-1 טריליון אירו - מה הבנק המרכזי רוצה להשיג?
UBS, צילום: יונתן גורודישר
מארק האפלה, מנהל ההשקעות הראשי של UBS Wealth Management, התייחס ביום חמישי האחרון לתוכנית הרכישות של הבנק המרכזי באירופה. התגובה המיידית של השוק הייתה דיי צפויה עם זינוק של 1.8% במדד Eurostoxx50, אבל השאלה הגדולה היא האם התוכנית הזו באמת יכולה לשנות את כיוון הכלכלה במדינות הגוש ששוב נראית שברירית מאוד?

האפלה מתמקד ב-2 תוכניות הרכישה של ה-ECB, שבאות על רק הורדת שיעור הריבית ב-3 האפיקים המרכזיים שלו ב-10 נקודות בסיס, כאשר שיעור הריבית ירדה ל-0.15%, זאת בניסיון להחלץ מאיום הדיפלציה. התוכנית הראשונה והעיקרית היא לרכישת ABS - נכסים מבוטחים, ורכישת מגובה נכסים כשמדובר באג"ח של חברות פרטיות בלבד ולא ממשלתיות.

למרות שהיקף הרכישות לא פורסם, האפלה מעריך כי הבנק המרכזי ישאף לחזור לרמות האחזקה בנכסים בהן הוא היה ב-2012, ז"א כ-3.1 טריליון אירו, כשכרגע היקף הנכסים של הבנק עומדים על 2 טריליון אירו, ומכאן שמדובר בתוכנית שהיקפה נאמד בכ-1 טריליון אירו.

מה שעומד מאחורי התוכנית היא העובדה שהריבית האמיתית בגוש האירו עלתה בתקופה האחרונה נוכח העליה בסיכון. החששות מהדרדרות לדיפלציה העלו את הריבית ה"אמיתית" בשוק וגרמו להאטה נוספת בהתאוששות. דראגי מנסה להגדיל את הנזילות בשוק ולגרום לריבית ה"אמיתית" בשוק לרדת כדי לתמרץ את הצמיחה החלשה.

רכישת הנכסים ע"י הבנק אמורה להביא לירידת התשואות של האג"ח הפרטיות ולמרות את שאר האג"ח בשוק כלפי מטה - וזה באמת מה שראינו בשוק ביום חמישי האחרון כשהתשואות ירדו ב-5 עד 10 נקודות בסיס.

ב-UBS צופים כי התשואות יעלו ב-6 החודשים הקרובים בהנחה ששיעור הצמיחה והאינפלציה יחלו לעלות. כמו כן, האירו צפוי להמשיך במגמת ההחלשות מול הדולר ולהגיע לאזור של 1.26 דולר ליורו בטווח של חצי שנה -ירידה קלה של 0.3% נוספים אחרי החלשות של 1.36% בחודש האחרון.

באשר להשפעה הצפויה על שוק ההון, ב-UBS ממשיכים בהמלצת 'נייטרלי' על השוק האירופי. למרות העליות הנאות ביום חמישי (והמימושים הקלים בשישי) "כדי שהראלי הזה יימשך הוא יהיה חייב להיות מגובה במהפך של נתוני המאקרו. אנחנו ממתינים לפירוט המלא של התוכנית ונעריך את ההשפעה שלהם כשנראה את הרווחים של החברות והשינוי בביטחון שלהן."

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה