הבריחה הגדולה: המשקיעים משכו 11.4 מיליארד ד' מאגרות חוב בסיכון גבוה

המשקיעים ברחבי העולם מצמצמים סיכונים - שבוע שלילי במיוחד נרשם לאגרות בחוב המסוכנות - השלילי מאז ומעולם
 |  (5)
סוחר, צילום: Getty images Israel
האם ההכנות לקראת עליית הריבית והאינפלציה בשיאן? במידה ושואלים את בנק אוף אמריקה התשובה תהיה חיובית. על פי ענק הבנקאות, המשקיעים נטשו השבוע את אגרות החוב המסוכנות (כולל אג"ח זבל) במה שמתסמן כשבוע השלילי ביותר עבור נכס זה במונחים דולריים.

בניתוח מעמיק אשר הכין הבנק, נמצא כי המשקיעים מימשו השבוע 11.4 מיליארד דולר באג"ח מסוכנות והעבירו הכספים לנכסים בטוחים יותר. כאמור, מדובר במימוש השבועי המשמעותי ביותר במונחים דולריים וה-4 בגודלו במונחי אחוזי נכסים מנוהלים.

"בשבוע האחרון המשקיעים הורידו את הרגל מדוושת הגז עקב חשש מהשלכות התחזקות הכלכלה וההשפעות של העלייה באינפלציה על שיעורי הריבית." כך אמר טום רוזן מחברת המידע המפורסמת Lipper. רוזן מייחס את העלייה באינפלציה לעובדה שבעתיד הקרוב, ועקב התחזקות הכלכלה ושוק העבודה, השכר השעתי בארה"ב צפוי לעלות ובאופן עקיף האינפלציה תרים את ראשה.

אלו היו שנתיים טובות במיוחד עבור ה'אג"ח זבל'. חברות בעלות גרעון משמעותי בהון וסיכון כללי גבוה, הצליחו לגייס סכומים משמעותיים במיוחד עקב הגאות בשוק והרדיפה של המשקיעים אחרי תשואה עודפת.

אך נראה כי המרדף הסתיים בשבוע האחרון. המשקיעים בעולם החלו להסב כספים לכיוון נכסים בעלי סיכון נמוך יותר. גורם נוסף לשינוי במצב הרוח הוא המתיחות הגוברת בעולם. רוסיה, עזה ובעת האחרונה גם עיראק, כל אלו העלו את החשש לכספים אשר מושקעים בנכסים רגישים.

הנכסים המועדפים על המשקיעים בשבוע האחרון לא מפתיעים כלל. מדובר ב-4 נכסים אשר מובילים את הרשימה: אג"ח ממשלת גרמניה, סחורות, הדולר ואפילו הין היפאני. כל אלו נחשבים בתקופה זו כ"חוף מבטחים".

"הסנטימנט הכללי אשר מלווה את המשקיעים לקראת הסופשבוע הנוכחי מושפע מהלחץ הגיאו-פוליטי בעולם". אמר מארק שנלדר, אנליסט מטבעות ב-BBH.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מכרתי הכל-קניתי ת.סל בחסר !
  א 09/08/2014 08:28
  הגב לתגובה זו
  0 1
  יש גבול לעליות - 6 שנים של עליות רצופות צריכות להגיע לסיומן ב 2014-2015
  סגור
 • 4.
  נעשים מהאמיצים אדירים למנוע 1929*6 הנצליח? (ל"ת)
  המהדי האימם ה 12-ישו 09/08/2014 05:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  זה בדיק מה שעשה ברננקי העלה ריבית ומה קרה?חורבון שכחתם?
  יופיטר שוקי הון 08/08/2014 18:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש לכם זיכרון מאוד קצר או שילין מהפיד לא איכפת לה? 2007 היה מעבר לפינה אני אומר בואו נתנתק מארצות הברית נמצא שווקים לחבור איתם שמעו זה לא רק כסף שלי באחוזת הבית אלא גם של הציבור בטור מנכל ובעל שליטה בחברה כאן אני רוצה שלי יהיה טוב מאוד כלכלית אבל גם הציבור המקומי
  סגור
 • 2.
  לי נראה שאמריקאים חיים בחלומות שהם ינחתו 1929בחזקת 6
  יופיטר שוקי הון 08/08/2014 17:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אני חושב שהם מפספסים את מצבה העגום בארצות הברית ועודדבר-די לזייף נתוני אבטלה ונתונים כלכלים בארצות הברית . זה מה שעשו ביוון הסתירו הכל עד שהכל התפוצץ וגילו קופה ריקה והיכן היא?DEFAULT עם זיופי הנתונים ארצות הברית עלולה לסיים 1929 בחזקת 6 לי נראה שאין מנהיג בארצות הברית וכל 1עושה מה שרוצה שם Where is jesus USA?
  סגור
 • 1.
  איך לעלות ריבית שהכלכלה ארצהב בבועה?וייתכן1929בחזקת6
  יופיטר שוקי הון 08/08/2014 17:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בפיד מעונינים להחריב את ארצות הברית?
  סגור