מסחר תנודתי באירופה - בשוק ממתינים לעדותה של ילן בקונגרס

סקר המשקיעים בגרמניה נתן ל'שוק מכה', אבל הוא התייצב בהמשך. המשקיעים מחכים לרמזים של הנגידה באשר למדיניות הריבית
 | 
סוחר, צילום: Getty images Israel
הבורסות באירופה נסחרות נכון לשעות הצהרים בירידות שערים לאחר פתיחה מעורבת. הנתונים המשמעותיים של היום הגיעו מגרמניה וגוש האירו בכלל עם פרסום סקרי ה-ZWE. הסקר שנערך בקרב 350 משקיעים ואנליסטים ברחבי גרמניה הצביע על ירידה באופטימיות שלהם לגבי חצי השנה הקרובה. הקריאה עמדה על 27.1 נק' לעומת צפי לקריאה של 28 נק' - הקריאה הקודמת אגב עמדה על 29.8 נק'.

סקר דומה נערך גם בקרב משיקיעם ואנליסטים בגוש האירו. שם הקריאה עמדה על 61.8 נק' והייתה סמוכה לצפי ואף מעל הקריאה הקודמת שעמדה על 58.4 נק'. במילים אחרות, אומנם יש עלייה קלה באופטימיות לגבי חצי השנה הקרובה בגוש, אבל לנתון הזה בגרמניה יש השפעה גדולה יותר על השוק, כיוון שגרמניה נחשבת לסמן ה'ימני' של השוק.

ניתן לראות בגרף את התנודה מטה במדד הדקס אחרי השעה 12:00 עם פרסום הנתונים האלה:


בשעה 15:30 פורסמו גם נתוני המכירות הקימעונאיות בארה"ב שהצביעו על המשך ההתרחבות בשיעור של 0.2% לעומת חודש יוני אשתקד, אם כי הנתון היה מתחת לצפי שעמד על 0.6%. גם בחודש מאי הנתון הזה היה חיובי והצביע על גידול של 0.5%.

האירוע המרכזי של היום בשווקים יהיה עדותה של נגידת ה'פד', ג'נט ילן, בקונגרס שתפתח בשעה 17:00. המשקיעים ממתינים בדריכות לשמוע האם הנתונים האחרונים, בעיקר אלו של התעסוקה והאינפלציה, ישפיעו על הדברים שתאמר ילן לגבי היעד להעלאת שיעור הריבית.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה