מכים את השוק: 3 תעודות סל מומלצות עם פוטנציאל לתשואה עודפת - צפו ברשימה

השווקים המתעוררים הציגו ביצועים אטרקטיביים מתחילת השנה הנוכחית - אילו תעודות מעניינות עוקבות אחרי שווקים אלו?
 |  (2)
סוחרים, צילום: Getty images Israel
השקעה בשווקים המתעוררים (EM) נחשבת בעיני רבים להשקעה מסוכנת יותר אך עם פוטנציאל ממשי לתשואה עודפת. משקיע שבחר להזרים כסף לתעודות סל של שווקים אלו בשנת 2013, הרגיש כנראה על בשרו את הירידות החדות אשר אפיינו את ה-EM. הירידות החלו בתקופה שבה עלו הספקולציות לצמצום תכנית הרכישות בארה"ב.

אבל מי שהחליט להיכנס לשווקים הללו מתחילת השנה הנוכחית או בשלושת החודשים האחרונים במיוחד, זכה ליהנות מתשואה עודפת על השקעתו כאשר ב-3 החודשים האחרונים התעודה המרכזית אשר עוקבת אחרי ה-EM ה-EEM זינקה 8% ומתחילת השנה עלתה 2%.

אז אילו אופציות מעניינות נוספות קיימות למשקיע אשר מעוניין להיחשף ל-EM (מלבד ה-EEM)? ובכן, טוד רוזנבלוט מ-S&P CAPITSL IQ מסמן שלוש כאלו.

מעניינת ראשונה, חדשה יחסית, הינה אשר נסחרת לפי הסימול IEMG. לתעודה נכסים בשווי 4.5 מיליארד דולר, היקף המסחר בה הוא גבוה ומרווחי הביקושים והיצעים יחסית צרים. רוזנבלוט מציין כי ההבדל בין התעודה הזו ל-EEM הוא החשיפה למניות בעלות בינוני.

כך, אנחנו עדיין נחשפים למניות של החברות הגדולות אך גם למניות אשר פועלות בתוך המדינה. אופי כזה של השקעה מתאים לסוחר אשר מאמין כי הכלכלות בשווקים אלו ימשיכו להשתפר. נציין כי תעודה זו רשמה ביצועים טובים יותר מה-EEM מתחילת השנה הנוכחית - של 2.5% מתחילת השנה הנוכחית ותשואה של 8% בשלושת החודשים האחרונים.


תעודה מעניינת נוספת היא ה- Vanguard FTSE Emerging Markets אשר נסחרת לפי הסימול VWO. שתי תכונות מאפיינות את התעודה. הראשונה יחס הוצאות קטן והשנייה נזילות גבוהה. התעודה עוקבת אחרי 820 מניות ברחבי ה-EM אולם היא בוחרת במדינות אשר עונות להגדרת שוק מתעורר בצורה מובהקת כך שדרום קוריאה, לדוגמא, איננה נכנסת לתעודה. החשיפה המשמעותית ביותר של התעודה היא לסין, ברזיל וטיוואן.

רוזנבלט מציין כי החשיפה היא למדינות חזקות יותר אבל שפוסחים על מדינות כגון דרום קוראיה מאבדים תשואה. דרום קוריאה החזירה את התשואה הטובה ביותר בשנים האחרונות. לבסוף נציין כי התעודה מנהלת 40 מיליארד דולר והיא החזירה התשואה של 2.6% מתחילת השנה הנוכחית ו-8.54% ב-3 החודשים האחרונים.

תעודה אחרונה היא PowerShares Exchange-Traded Fund Trust II אשר נסחרת לפי הסימול EELV. רוזנבלוט מציין "משקיע אשר בוחר בשווקים המתעוררים מעוניין בתשואה עודפת תמורת סיכון גבוה. בשונה מהתעודות האחרות" מציין רוזבלט, "ה-EELV חשופה למניות פחות מסוכנות כך שאנחנו מחזיקים במניות אשר לא זזו יותר מדי בתקופה האחרונה." התעודה הזו דווקא נחשפת למדינות מגוונות יותר כגון מלזיה וטיוואן והיא, כאמור, מתאימה למשקיע שונא הסיכון.

בשלושת החודשים האחרונים התעודה החזירה תשואה של 7% ומתחילת השנה 0.7%. כלומר תשואה נמוכה יותר ביחס לתעודות האחרות.


תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  במקום VWO עדיף VEE
  דני 01/06/2014 09:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אדם בן 60 שיקנה VWO ולא יספיק למכור לפני מותו יורשיו ישלמו מס עיזבון ארה"ב us estate tax לכן לא כדאי לקנות ניירות ערך בבורסות ארה"ב. VEE היא המקבילה של VWO הקנדית. נסחרת בבורסת TSX ולא חשופה למס עיזבון
  סגור
 • 1.
  מי יקח אחריות
  המלש 01/06/2014 08:48
  הגב לתגובה זו
  1 2
  מי יקח אחריות על ירידות שערים בתעודות הסל המומלצות.כאשר יהיו. וכל התחזיות הם שיהיה תיקון רציני. עד שיגיבו אלה שלוקחים המלצות אלה ומיישמים אותם כבר לא יהיה ערך למה שקנו. כאשר קונים בארץ יש עודף ידיעות ומידע ואפשר להגיב בזמן. תחשבו על כך.
  סגור