נעילה באירופה: תוצאות הבחירות ברקע, המדד מאיטליה זינק 3.6%

תוצאות הבחירות בגוש האירו ובאוקראינה דוחפות את בורסות אירופה לעליות נאות; דראגי נאם בפורטוגל ורמז על התערבות מוניטרית בשבוע הבא
 | 
אירופה עולה
הבורוסת באירופה עלו היום לרמתן הגבוהה ביותר מאז ינואר של 2008 בהובלת בורסת איטליה אשר זינקה לא פחות מ-3.5% לאחר שמפלגתו של ראש הממשלה מטאו רנזי ניצחה בבחירות לפרלמנט האירופי.

מחזורי המסחר היו נמוכים היום עקב החג אשר חל בארה"ב ובאנגליה. הבורסות במדינות הללו סגורות היום למסחר אולם החוזים העתידיים על המדדים ctrv"cנסחרים בירוק.

מדד ה-STOXX600 הוסיף 0.66% לרמה של 343.69 נקודות. בכך, המדד סוגר 4 ימי מסחר רצופים בעליות. מאז ה-4 לחודש פברואר, המדד הוסיף 8.4% לערכו עקב ריבוי מיזוגים ורכישות ביבשת ועקב הצפי לתכנית הקלה כמותית מצד ה-ECB.


המשקיעים באירופה מעודדים מתוצאות הבחירות, וזה ניכר בבורסות השונות שעלו בעוצמה. הבורסה במילאנו הובילה בעלייה של 3.6%, אך גם הדאקס טיפס 1.28% והקאק הצרפתי הוסיף 0.75%. השפעת תוצאות הבחירות תבוא לידי ביטוי באופן מלא רק מחר, כשהמשקיעים באנגליה יחזרו מהחופשה.

בד בבד, בנאום מול פורום ה-ECB אמר נשיא הבנק המרכזי, מריו דראגי, כי יש לשים לב מקרוב אחר האינפלציה הנמוכה, ירדת ציפיות האינפלציה והחוב ביבשת. דראגי רמז על צעדים מוניטריים שיוכרזו בועידת ה-ECB בשבוע הבא.

"אנחנו לא מוכנים לתת לאינפלציה להישאר נמוך מדי ליותר מדי זמן", אמר נשיא הבנק.

המגמה החיובית נתמכה גם מתוצאות הבחירות לנשיאות באוקריאינה, שם זכה פטרו פורושנקו ברוב גדול של הקולות והכריז שמטרתו הראשונה היא להחזיר את השלום למדינה ולהביא את המשבר במזרח המדינה לסיומו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה